موشک‌های باور به اس۴۰۰ بسیار نزدیک است/ بدون حساب و کتاب خرید نظامی نمی‌کنیم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

جمالی«محمدجواد جمالی نوبندگانی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در خصوص مطرح شدن شایعاتی پیرامون درخواست خرید سامانه اس ۴۰۰ از سوی ایران به روسیه و ممانعت روسیه از تحویل این سامانه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس نیاز‌های خود خرید‌های نظامی‌اش را انجام می‌دهد.

وی افزود: ما مثل برخی کشور‌های منطقه غرب آسیا که آمریکا و فرانسه آن‌ها را مجبور می‌کنند برای جلوگیری از ورزشکسته شدن کارخانه‌هایشان دلارهای‌شان را خرج خرید تسلیحات نظامی کنند، نیستیم و بدون حساب و کتاب و بدون توجه به نیاز‌های دفاعی کشور، خرید نظامی انجام نمی‌دهیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بعد از خرید، تحویل و بکارگیری سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰، جمهوری اسلامی ایران مسیر تولید موشک‌های «باور» را طراحی کرد، گفت: موشک‌های باور به اس ۴۰۰ روسیه‌ای بسیار نزدیک است.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: وقتی ما مشابه سامانه اس ۴۰۰ را بومی‌سازی کرده‌ایم، نباید منابع مملکت را هدر بدهیم و موازی کاری کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شایعات درخواست خرید سامانه اس ۴۰۰ از سوی ایران به روسیه، صرفا یک جنگ روانی در قالب فشار‌های روانی این روز‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *