مهلت یکساله به دانشجویان مشمول از تاريخ فراغت و انصراف از تحصیل

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دانشجویان مشمول از تاريخ فراغت، انصراف، اخراج و يا ترك تحصيل، حداکثر يك سال فرصت دارند تا وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

در این اطلاعیه آمده است: برابر تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظيفه عمومی، حداكثر معافيت تحصيلی در مقطع تحصیلی كاردانی ۲٫۵ سال، كارشناسی ناپيوسته وكارشناسی ارشد ناپيوسته ۳ سال، كارشناسی پيوسته ۵ سال وكارشناسی ارشد پيوسته ۶ سال، دكترای پيوسته ۸ سال و دكترای تخصصي ۶ سال است. دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده‌اند، درصورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه و تأیید وظیفه عمومی، حداکثر ۲ ترم تحصیلی، مجوز سنوات ارفاقی به صورت مرحله‌ای برای آنان از طریق دفاتر پلیس+۱۰ شهرستان محل تحصیل صادر می‌شود.

در این اطلاعیه درباره مهلت معرفی دانشجویانی که در سنوات ارفاقی فارغ‌التحصیل می‌شوند، آمده است: دانشجویانی که با بهره‌مندی از سنوات ارفاقی فارغ‌التحصیل می‌شوند، مانند سایر دانشجویان از حداکثر یک سال مهلت معرفی برخوردار بوده و همچنین در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر نیز می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

شایان ذکر است، مشمولانی که در سنوات ارفاقی فارغ‌التحصیل نشوند، از تاریخ انصراف و یا اخراج از تحصیل یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

انتهای پیام/۴۰۷۶/خ

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *