منشا شیوع کرونا در ایران چه بود؟

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد که نخستین بار در ۳۰ بهمن سال ۹۸ به شیوع ویروس کرونا در کشور پی برده شد.

بعد از این موضوع بود که برخی از رسانه‌ها شروع به گمانه‌زنی درباره منبع شیوع ویروس کرونا در ایران کردند. برخی از رسانه‌های غربی منبع شیوع ویروس کرونا را وجود روحانیون چینی در قم اعلام کردند.

موضوعی که توسط جامعه‌المصطفی کاملاً رد شد و این اتهام را ساخته و پرداخته شبکه‌های بیگانه بر ضد ایران دانست. البته منابعی در وزارت بهداشت ورود برخی از تجار ایرانی از کشور چین را منبع ویروس کروتنا دانسته بودند.

 ۱۴ اسفند حسن روحانی، رئیس‌جمهور گفت، شیوع ویروس جدید کرونا تقریباً تمامی استان‌های کشور را دربرگرفته است. بر اساس مطالعات انجام شده و اعلام رئیسی، معاون وزیر بهداشت ایران منشأ پخش بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ در قم مشخصاً در ارتباط با چینی‌هایی بود که در این استان بودند؛ تعدادی کارگر چینی که در بهمن ماه رفت‌وآمد داشتند و همچنین یک سری دانشجو که در قم بودند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت اعلام کرده‌است که یکی از جان‌باختگان در قم بازرگانی بود که سفرهایی به چین داشته‌است.

مینو محرز، عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت، منشأ احتمالی این بیماری را کارگران چینی شاغل در قم که به چین تردد داشته‌اند، دانسته‌است.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت، با بیان اینکه این بیماری از دو منشأ قم و گیلان به سایر نقاط کشور سرایت کرده، تعدادی کارگر و دانشجوی چینی در قم را عامل آن دانست. وی با تأکید بر اینکه در رابطه با گیلان اطلاعاتمان کامل نیست این احتمال را مطرح کرد که تعدادی از دانشجویان ساکن ووهان چین، که قبل از قرنطینه این شهر به استان گیلان بازگشته‌اند منشأ بیماری باشند.

انتهای پیام/۴۰۸۲/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *