معترضان فرانسوی به خیابان‌ها آمدند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ششمین هفته تظاهرات مخالفان نظام سرمایه‌داری فرانسه موسوم به جلیقه‌زردها از لحظاتی پیش با شعار «مکرون استعفا بده» آغاز شد.

موج اعتراضاتِ جنبش موسوم به جلیقه‌زردها (جنبش ضد سرمایه‌داری) در اواسط ماه نوامبر آغاز شد. جلیقه‌‌زردها نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه معترض  و خواهان استعفای او هستند.

اوایل ماه دسامبر، رئیس جمهور فرانسه، برخی اقدامات را با هدف حل بحران اقتصادی و اجتماعی این کشور پیشنهاد و حالت فوق‌العاده اقتصادی و اجتماعی اعلام کرد.

پلیس فرانسه از مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در پاریس که در آستانه جشن میلاد حضرت مسیح (ع) قاعدتا باید پذیرای مشتریان زیادی باشند، خواسته است که هوشیار باشند. وزارت کشور فرانسه نیز اعلام کرد ساز و کار امنیتی مناسب به اجرا گذاشته خواهد شد.

هفته گذشته، حدود ۶۹ هزار نفر از نیروهای امنیتی در سراسر فرانسه مستقر شده بودند. شمار نیروهای مستقر در پاریس هشت هزار نفر بود که خودروهای زرهی از آنها پشتیبانی به عمل می آوردند. این خودروهای زرهی در شهرهای «تولوز» و «بوردو» در جنوب غرب و «بوش دو رن» در جنوب همچنین در پاریس در حالت آماده‌باش خواهند بود. در پایتخت فرانسه همه ایستگاه های مترو در خیابان شانزلیزه بسته خواهد شد همینطور ایستگاه میرومسنیل نزدیک وزارت کشور و کاخ الیزه. تظاهراتی نیز قرار است در شهرهای لیون، تولوز و اورلئان و بروتانی برگزار شود.

در بحبوحه خریدهای سال نوی میلادی، منبعی در جنبش اعتراضی به خبرگزاری فرانسه گفت برخی از معترضان در ژیروند در جنوب غرب فرانسه قصد «اقدامات اقتصادی» مانند مسدود کردن مراکز تجاری را دارند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *