معاون وزیر اقتصاد خبرداد: شناسایی تراکنش‌های مشکوک بانکی

کد خبر : ۶۰۵۵۵
تاریخ انتشار : ۲ خرداد ۱۳۹۶

minuspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس کل سازمان مالیاتی با اعلام برنامه‌های مالیاتی برای حمایت از صادرکنندگان، رقم فرار مالیاتی را بین ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:‌ تراکنش‌های مشکوک بانکی برای اخذ مالیات شناسایی می‌شوند.

به گزارش بانک مردم، سید کامل تقوی‌نژاد رقم فرار مالیاتی را بین ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان برآورد کرد که البته قابل وصول است و در ادامه افزود:‌ سال گذشته نیز ۵ هزار میلیارد تومان آن را شناسایی کردیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره راهکارهای افزایش درآمدهای مالیاتی گفت:‌ افزایش درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیم به میزان کنترل قاچاق دارد یعنی اینکه تا چه اندازه بتوانیم قاچاق را کنترل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، اینکه تراکنش‌های مشکوک بانکی برای اخذ مالیات مورد رصد قرار می‌گیرد را تایید کرد و اظهارداشت:‌ سال گذشته ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی از طریق تراکنش‌های بانکی را مورد شناسایی قرار گرفت.

معاون طیب‌نیا تصریح کرد: همچنین با بررسی ۷۷ پرونده مالیاتی ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی شد.

وی در پاسخ به این سوال که چه تراکنش‌هایی مشکوک محسوب می‌شود، عنوان کرد: سیستم مبارزه با پولشویی تراکنش‌های مشکوک را شناسایی کرده و آنها را در اختیار ما قرار می‌دهد.

تقوی‌نژاد در گفتگو با ایبِنا؛ درباره برنامه حمایت از صادرکنندگان گفت: به منظور حمایت از صادرکنندگان و با توجه به اینکه تولید و صادرات از ارکان اساسی اقتصاد مقاومتی محصوب می‌شود، سازمان امور مالیاتی کشور در سال گذشته ۱۳۰۰ میلیارد تومان استرداد مالیاتی به صادرکنندگان داشته است.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد:‌ امسال هم این برنامه بستگی به میزان صادرات دارد و سازمان امور مالیاتی کشور در این باره برنامه‌ریزی انجام داده است که به محض ارائه برگه سبز گمرکی حداکثر تا یک ماه استرداد انجام می‌شود.

عابربانک

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *