مشکلات آبادان و خرمشهر را با روحیه دوران دفاع مقدس دنبال می کنیم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف صبح سه شنبه در گلزار شهدای شهر آبادان در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف سفر به استان خوزستان اظهار کرد: نخست باید از شهدای گرانقدر خوزستان به ویژه شهرستان‌های آبادان و خرمشهر یاد کنیم. این دو شهر نگین دفاع مقدس هستند و من مظلومیت‌های سال‌های ۵۹ و ۶۰ این دو شهر را به خاطر دارم. حال امیدوارم با همان روحیه جهادی آن زمان بتوانیم با تلاش و کار جدی که در حقیقت توقع شهدا از ما است، مشکلات استان را حل کنیم.

وی ادامه داد: عزیزی در اسکله آبادان به من می‌گفت که اگر واقعاً خوزستان دین خود را ادا کرده و حقی دارد، چرا حق آن را ادا نمی‌کنید؟ قطعاً این حرف، حرف بجا و حقی است و مطمئناً و انشاالله با همان روحیه این مسائل را دنبال می‌کنیم.

قالیباف افزود: حضور در استان خوزستان همراه با رؤسای کمیسیون‌ها و نمایندگان استان، اولین نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی است، حال وظیفه نخست خودمان را نظارت دقیق بر پروژه‌ها، کارها و اعتبارات می‌دانیم و حق مردم است که بدانند که پروژه‌های شهرستانشان در چه وضعیتی قرار دارد و چه وقت تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در آستانه بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ و برنامه هفتم توسعه در مجلس قرار داریم، تاکید کرد: این بازدیدها می‌تواند هم در حوزه نظارتی و هم در حوزه قانونگذاری مؤثر باشد تا بخشی از مشکلات خوزستان را با کمک قوه مجریه حل کنیم.

قالیباف عنوان کرد: البته طبیعتاً وظیفه اجرایی بر عهده دولت است، اما شناخت این پروژه‌ها می‌تواند به ما در مجلس در حوزه ریل گذاری کارها و توجه به مسائل مهم استان خوزستان از جمله فاضلاب، آب‌های سطحی، نخیلات و سدهای تنظیمی بهمنشیر کمک کند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *