مردگان فراموش شده در خانه‌های متروک

روزنامه ایران: پرونده‌های مربوط به مرگ افراد در مراکز پلیس کشورهای مختلف جهان تنها مربوط به قتل و دیگر جنایات روزمره نمی‌شود بلکه همواره در میان مردگان اجساد افرادی دیده می‌شود که به طرزی مشکوک و گاهی هم به طرزی احمقانه‌ای جان خود را از دست داده‌اند و مرگ مرموز افرادی که اجسادشان در میان زباله‌ها یا خانه‌های متروک پیدا می‌شود، در امریکا بیش از هر نقطه جهان است.۸ پرونده مرگ عجیب که مأموران پلیس ایالت‌های مختلف امریکا و اسپانیا را درگیر کرده متعلق به قربانیانی است که اجساد مومیایی شده‌شان پس از گذشت ماه‌ها و حتی سال‌ها توسط نیروهای پلیس کشف و شناسایی شده است.

یکی از عجیب‌ترین پرونده‌ها مربوط به جسد جوانی است که توسط نیروهای پلیس بروکلین امریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی کشف شده در حالی که مادرش نادانسته ۲۰ سال در کنار جنازه این جوان زندگی می‌کرد.«ژوزت باچمن» خاله این پسر جوان هنگامی که متوجه شد خواهرش به شدت مریض شده است وارد خانه او شد تا او را که نابیناست با خود به بیمارستان ببرد اما در کمال حیرت در یکی از اتاق‌های خواب با جسد مومیایی خواهرزاده خود روبه‌رو شد در حالی که مادر نابینای این جوان ادعا کرد که از ۲۰ سال پیش گمان می‌کرده پسرش خانه‌شان را ترک کرده و ناپدید شده است غافل از آنکه پسر بیمار وی در اتاق خواب جان سپرده و در تمام این سال‌ها مادر نابینایش متوجه مرگ او نشده بود.

در سال ۲۰۱۵ میلادی مأموران پلیس جسد دختر ۳ ساله ناپدید شده‌ای به نام «املیا براون» را در خانه متروک مادربزرگش پیدا کردند و کارشناسان پزشکی قانونی تشخیص دادند که دختر بچه سال‌ها پیش به خاطر استنشاق دود ناشی از آتش‌ گرفتن سطل زباله خانه مادربزرگش جان سپرده است.
ملک متروک مادربزرگ به حدی در هم و بر هم بوده که جسد دختر بچه در اتاق خواب ساختمان به چشم دیگران نمی‌آمده‌است. آتش‌نشانان می‌گویند هنگامی که دختر بچه به تنهایی در این خانه بازی می‌کرد در اتاق به دلیل فرسودگی بسته شده و او پس از مدتی جان سپرده است.

به گزارش پلیس نیویورک، دو برادر به نام‌ «هومر و لانگلی» عادت به جمع‌آوری زباله و وسایل شکسته در خانه‌شان داشتند. «هومر» کور بوده و برادرش «لانگلی» برای مراقبت و بهبود حال وی روزانه چندین پرتقال را آب می‌گرفت تا با خوراندن آب پرتقال به او سلامتش را تأمین کند.مأموران سال‌ها پس از مرگ دو برادر اجسادشان را در میان انبوه تفاله پرتقال پیدا کردند.
مأموران پلیس می‌گویند هنگام جست‌وجو در خانه‌ در هم و برهم این دو برادر ابتدا جسد «هومر» را در میان جعبه‌ها یافتند و کمی دورتر جنازه «لانگلی» را دیدند که زیر زباله‌ها مدفون شده بود.
مأموران شهرداری بیش از ۱۰۰ تن زباله از جمله ۲۵ هزار جلد کتاب از خانه این دو برادر پیدا کرده بودند.

در سال جاری پلیس کالیفرنیا اعلام کرد که جسد مردی را در خانه کثیفش پیدا کرده‌اند که چند سال قبل بر اثر روشن بودن سیگار و آتش‌سوزی جان سپرده بود.
مرگ در زیر تپه‌ای از زباله‌ها می‌تواند بدترین شکل برای پایان یک زندگی باشد.
در آوریل سال جاری میلادی پلیس جسد مردی ۵۱ ساله را در خانه‌اش در شمال غربی اسپانیا که زیر زباله‌ها مدفون شده بود پیدا کردند.
کارشناسان پس از کشف جسد اعلام کردند که این مرد به سندرم سالخوردگی «دیوژن» به عبارتی جمع‌آوری زباله مبتلا بود که یکی از علائم بیماری غفلت، بی‌توجهی به بهداشت فردی و محیطی و توجه نکردن به توصیه‌های پزشکی بوده است. آتش‌نشانان اسپانیایی می‌گویند برای یافتن جسد این مرد مجبور شدند تپه بزرگی از زباله را کنار بزنند.

سگ‌های خانگی همواره مراقب صاحبان خود هستند اما سگ‌هایی نیز بوده‌اند که خوی وفاداری خود را از دست داده‌اند و به صاحبانشان حمله کرده‌اند و در این میان سگ‌های خانگی زنی در ارکانزاس امریکا در حرکتی عجیب به خاطر گرسنگی صاحب‌شان را خورده‌اند.
به گزارش پلیس، هنگام کشف جسد این زن در خانه متروکه و کثیفش بیش از ۵۰ سگ وجود داشتند که همگی دچار سوءتغذیه شدید بوده‌اند. کارشناسان پزشکی قانونی تأیید کردند که این زن به بیماری هپاتیت نوع C دچار بوده و سگ‌های گرسنه به جانش افتاده‌اند.
یکی دیگر از قربانیان حادثه‌ای عجیب زنی ۹۰ ساله به نام «انا راگین» بوده که در خانه کثیف دختر ۶۵ ساله‌اش در سانفرانسیسکو زندگی می‌کرد. گزارش‌های پلیس نشان داده این زن به دلیل کهولت سن در میان زباله‌های خانگی جان سپرده است، اما دخترش برای مدتی طولانی در کنار جسد وی زندگی می‌کرد و از مرگ مادرش حتی با همسایگان خود نیز سخن نگفته است.
مأموران آتش‌نشانی به همراه افراد پلیس پس از کشف جسد پیرزن و تخلیه خانه، دختر ۶۵ ساله‌ او را به خانه سالمندان منتقل کردند و خانه‌اش پس از نظافت و گندزدایی به مبلغ ۶/۱ میلیون دلار فروخته شد.

آخرین قربانی خانه‌های کثیف و متروک مردی ۶۶ ساله بوده که جسدش در خانه‌ای پر از زباله در کانکتیکات امریکا پیدا شد. این مرد به نام «بورلی میچل» بر اثر یک سانحه جان سپرده بود که جسدش ماه‌ها در خانه درهم و برهم وی باقی مانده بود.اطلاعات پلیس نشان داد که قربانی هنگام راه رفتن در طبقه اول خانه‌اش پایش سر خورده و به طبقه پایین و میان زباله‌ها سقوط کرده است. مأموران آتش‌نشانی می‌گویند زباله‌های درون خانه تا نزدیکی سقف رسیده بود و به نظر می‌رسید که قربانی علاقه خاصی به جمع‌آوری آشغال‌ها از خیابان‌ها داشت و آنها را در خانه خود روی هم می‌انباشت.

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *