مراقبت از بیش از ۱۲ هزار مبتلا به ایدز در مراکز درمانی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وبدا، محمدمهدی گویا اظهار کرد: هیچ یک از مراکز مراقبت و درمان ایدز که تحت نظر وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تعطیل نشده‌اند و وزارت بهداشت با قوت تمام، مراکز درمانی خودش  را در سطح کشور تقویت کرده است و تمام خدماتی که در این راستا به مبتلایان و خانواده آنها ارائه می‌شود اعم از خدمات مشاوره‌ای، تشخیصی و درمانی به طور کامل، رایگان انجام می‌شود.
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر گفت: خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است، برای مثال، انجام آزمایش در مراکز وزارت بهداشت حدود سه برابر شده است و حدود ۵۷۰ هزار خانم باردار از سال گذشته تاکنون مورد آزمایش قرار گرفتند که ۱۱۳ مورد آنها مبتلا بودند و همه این افراد نیز تحت درمان قرار گرفتند. از این ۱۱۳ نفر تنها دو مورد آنها به دلیل تأخیر در مراجعه و انجام آزمایش فرزند سالم به دنیا نیاوردند. 
 
گویا بیان کرد: تعداد افراد تحت درمان این بیماری که در سال گذشته از مجموعه وزارت بهداشت خدمات دریافت کردند ۹ هزار نفر بود که هم اکنون تعداد آنها به ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.
 
وی اظهار کرد: حمایت سازمان‌های بین المللی نیز قطع نشده است و تنها در برخی از موارد کاهش پیدا کرده است. کمک‌های مالی سازمان‌های بین المللی که حدود ۵ درصد از بودجه ایدز کشور را تشکیل می‌دهد، جنبه همکاری مشترک دارد و بیشتر کمک‌های آنها فنی است و مستقیماً کمک مالی انجام نمی‌دهند و بودجه تمام خدمات بیماران ایدز کشور توسط وزارت بهداشت و دولت تأمین می‌شود.

انتهای پیام/۴۰۴۴/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *