مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع: در صنعت هوایی صاحب فن و فناوری هستیم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش ایسنا، امیر افشین خواجه‌فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برنامه‌ای تلویزیون با بیان اینکه در صنعت هوایی ناوگان بسیار وسیعی داریم که با این نیازمندی‌ها با این تنوع باید این ناوگان ها را سرپا نگه داریم، اظهار کرد: در قطعه سازی، کپی سازی نداریم و نهضت قطعه‌سازی به معنای کپی نیست؛ چراکه ما باید طراحی سیستمی انجام می‌دادیم چراکه ریزقطعه ها با روش ساخت در دست خودمان باید شکل می گرفت.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با بیان اینکه صنعت هوایی استانداردهای خاصی دارد که باید این استانداردها برای هر قطعه پاس شوند که این کار بسیار سخت و دشوار است، خاطرنشان کرد: بحمدالله این سختی‌ها را پشت سر گذاشتیم و امروز در صنعت هوایی صاحب فن و فناوری هستیم. در هواپیماهای پهن پیکر و ترابری کارهای عظیمی انجام شده و می‌توانیم صنعت هوانوردی را یک صنعت خوداتکا بدانیم.

امیر خواجه فرد با تاکید بر اینکه ما ویژگی خاصی داریم که قابل مقایسه با هیچ کشور دیگری نیستم و آن هم تحریم‌های ظالمانه‌ای است که بر ما تحمیل شده است، اظهار کرد: شرکت های دانش‌بنیانی که به کمک ما آمدند، الگوی منحصربه‌فردی است که مورد تاکید مراکز مطالعاتی جهان است. ما امروز می‌توانیم سامانه‌های کشورهای دیگر را که نیاز داشته باشند تامین کنیم.

وی در خصوص هدف برگزاری نمایشگاه نهضت قطعه‌سازی وزارت دفاع، ادامه داد: هدف این است که توانمندی‌های ایجاد شده در وزارت دفاع به کمک کشور بیاید و الگوی نیروهای مسلح در صنایع دیگر کشور پیاده شود.  این سرریز فناوری به صنایع دیگر کمک خواهد کرد؛ ما در صنعت هوایی یک مثالی را امروز ارائه دادیم که توربوشارژ بود که در صنایع خودروسازی یک قطعه بسیار پیچیده است.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: خودروهای امروزی قطعا باید به این سامانه مجهز شوند، ما وقتی که این گلوگاه را برای صنایع خودروسازی رفع کردیم، زمانی بود که از آن در موتور ملی اوج استفاده کرده بودیم. در مواردی مانند بال و بدنه، ارابه فرود هواپیما و … همه کارها را انجام می‌دهیم و گواهینامه بین‌المللی نیز اخذ کرده‌ایم. در نمایشگاه امروز این موارد به نمایش درآمد تا به صنایع دیگر کشور تعمیم پیدا کند.

امیر خواجه فرد در پایان با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه فناوری‌های دفاعی، خاطرنشان کرد: ما برای موتور اوج که خط تولید آن را برقرار کردیم، حدود ۱۴۳ شرکت دانش بنیان را فعال کردیم که قطعا در دیگر صنایع هم می توانند کار کنند. باید این شرکت ها در دیگر صنایع فعال شوند که با فعالیت آنها در این صنایع قطعا شاهد یک جهش در تولید خواهیم بود.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *