مدیرعامل اسبق بانک ملت و بانک سپه درگذشت/امروز مراسم ساسان منوچهری تشییع برگزار می‌شود

کد خبر : ۴۹۹۷۳
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دیروز در رویدادی ناگوار، ساسان منوچهری که از مدیران بازارهای مالی و پولی بود، دار فانی را وداع گفت.

به گفته بسیاری از همکاران و نزدیکان وی، این مرحوم انسانی شریف و از بزرگان حرفه حسابداری و مالی، مدرس دانشگاه های تهران،صنعت نفت و دانشکده علوم اقتصادی و دارایی و در سمت مدیر عاملی بانک سپه، مدیر عاملی بانک ملت، عضویت در هیئت مدیره گروه توسعه انرژی تدبیر و مدیریت گروه سرمایه‌گذاری البرز یکی از باهوش ترین و‌ سالم ترین و باسوادترین مدیران صنعت بانکداری بودند.

دوران مدیریت ایشان در بانک ملت، یکی از درخشان‌ترین برهه‌های فعالیت این بانک را تشکیل می‌دهد ایشان باحفظ ویژگی سخت‌کوشی، برنامه‌ریزی و پیگیری بی‌وقفه کاردرسمتهای مختلف نشان دادند که یک مدیر تحول‌خواه می‌تواند با صبر و بردباری و فرصت دادن به ایده‌های جدید، اثرگذاری مجموعه خود را ارتقا بخشد و بزرگی مشکلات هرگز سبب نگردید که از دنبال کردن برنامه‌های بلندمدت و اهداف خود عقب‌نشینی کند.

درگذشت او ضایعه‌ای برای کشور و به ویژه نظام بانکی است. ارتحال این بزرگ مرد را به خانواده بانکی کشور، همکاران عزیز بانک ملت و همچنین به همسر و فرزندان گرانقدر آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند منان، طلب آمرزش برای آن مرحوم و صبر برای بازماندگان مسالت داریم.
مراسم تشیع جنازه فردا سه شنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ از ساعت ۸ الی ۹ صبح از مقابل مسجد حضرت ولی عصر(عج) تهران خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) نبش پارک ساعی به سمت بهشت زهرا برگزار می گردد.

مراسم ختم آن مرحوم چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ در مسجد حضرت ولی عصر(عج) واقع در تهران خیابان خالد اسلامبولی از ساعت ۱۴/۳۰الی ۱۶/۳۰ بعد از ظهر منعقد می گردد.

بانک مردم این ضایعه را به شبکه بزرگ بانکی کشور تسلیت می‌گوید.

پیام تسلیت رییس پژوهشکده پولی و بانکی

رییس پژوهشکده پولی و بانکی در پی درگذشت آقای ساسان منوچهری از فعالان ارشد عرصه نظام بانکی پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت ناگهانی همکار و دوست مهربان و قدیمی‌ام جناب آقای ساسان منوچهری، برای اینجانب نیز مانند کلیه همکاران فعال در شبکه بانکی کشور، واقعه‌ای تاسف‌بار بود. سال‌ها همکاری با آن عزیز سفر کرده به خوبی به بنده نشان داد که چگونه علیرغم تمامی مشکلات موجود، یک مدیر تحول‌خواه می‌تواند با صبر و بردباری و فرصت دادن به ایده‌های جدید، اثرگذاری مجموعه خود را ارتقا بخشد.

ویژگی کلیدی آقای منوچهری آن بود که در سمت‌های مختلفی که تجربه کرده بود (مانند: مدیر عاملی بانک سپه، مدیر عاملی بانک ملت، عضویت در هیئت مدیره گروه توسعه انرژی تدبیر و مدیریت گروه سرمایه‌گذاری البرز) همواره ویژگی سخت‌کوشی، برنامه‌ریزی و پیگیری بی‌وقفه کار را حفظ کرده و بزرگی مشکلات هرگز سبب نگردید که از دنبال کردن برنامه‌های بلندمدت و اهداف خود عقب‌نشینی کند.

دوران مدیریت ایشان در بانک ملت، یکی از درخشان‌ترین برهه‌های فعالیت این بانک را تشکیل می‌دهد که اینجانب نیز توفیق داشتم در رکاب آن بزرگمرد شاگردی کنم. در این دوره، تلاش اصلی بانک ملت در راستای تحکیم زیرساخت‌های فناوری، جوان‌گرایی، توجه به نیروی انسانی، تغییر فرهنگ سازمانی و تحول در کمیت و کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان متمرکز گردید. علاوه بر این، کارهای بزرگ و ارزشمندی بدست آن مدیر توانمند انجام پذیرفت که علاوه بر کمک به توسعه اقتصادی کشور، موجب رشد همه جانبه بانک ملت نیز گردید.

بدون شک موفقیت‌هایی که بانک ملت در چند سال اخیر در مدیریت منابع، ارائه انواع خدمات نوین و پاسخگویی به نیازهای عموم ذینفعان بدست آورده، مرهون تلاش‌های آن فقید بوده و نقش این مدیران خدوم در این موفقیت‌ها غیرقابل انکار است.

درگذشت او ضایعه‌ای برای کشور و به ویژه نظام بانکی است. ارتحال این بزرگ مرد را به خانواده بانکی کشور، همکاران عزیزم در بانک ملت و همچنین به همسر و فرزندان گرانقدر آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنم و اطینان دارم همکاران و دوستداران آن عزیز، در تجلیل از این چهره خوشنام، مراتب قدرشناسی خود را نشان خواهند داد.

علی دیواندری

رئیس پژوهشکده پولی وبانکی بانک مرکزی

photo_2017-01-17_04-08-36

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *