مخالفت دوباره مجلس نمایندگان آمریکا با طرح استیضاح ترامپ

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت کرسی‌های آن در اختیار قانونگذاران حزب دموکرات قرار دارد بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) یکبار دیگر در آغاز روند استیضاح علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ناکام ماند.

بر این اساس، رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با ۳۳۲ رأی مخالف در برابر ۹۵ رأی موافق با تصویب قطعنامه موسوم به «بندهای استیضاح» علیه ترامپ مخالفت کردند. قطعنامه «بندهای استیضاح» طرحی است که به منظور اعلام جرم علیه یک مقام دولتی و آغاز روند استیضاح علیه او صورت می‌گیرد.

صدور این قطعنامه به متهم کردن رسمی شخص در یک پرونده کیفری شباهت دارد. قطعنامه‌ جدید را «ال گرین»، نماینده دموکرات آمریکایی یک روز بعد از آن ارائه کرد که مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه دیگری را در محکومیت توئیت‌های نژادپرستانه ترامپ علیه چهار نماینده زن کنگره به تصویب رساند. او در مصاحبه‌ای قبل از رأی‌گیری گفت تصویب قطعنامه قبلی برای محکوم کردن اظهارات نژادپرستانه ترامپ بوده، در حالی که هدف قطعنامه جدید (استیضاح) تنبیه ترامپ خواهد بود.

وی گفت: «لازم است رئیس‌جمهور را تنبیه کنیم و استیضاح راهی است که می‌توان او را تنبیه کرد و بعد، پرونده برای محاکمه به سنا می‌رود. ما باید این رئیس‌جمهور را به خاطر سردر دگم بودنش استیضاح کنیم.»

ال‌گرین پیش از این دو بار دیگر هم برای استیضاح ترامپ تلاش کرده است. در رأی‌گیری اول که دسامبر ۲۰۱۷ برگزار شد ۵۸ نماینده دموکرات با او موافقت کردند. در رأی‌گیری دوم در ژانویه ۲۰۱۸ شمار نماینده‌های موافق با او به ۶۶ نفر افزایش یافت. در قطعنامه جدیدی که ال گرین تنظیم کرده عنوان شده ترامپ به دلیل نفرتی که از آمریکایی‌های جدید و افراد رنگین‌پوست دارد برای ریاست‌جمهوری آمریکا مناسب نیست.

ترامپ بعد از شکست این رأی‌گیری در توئیتر نوشت: «مجلس نمایندگان آمریکا همین الان با قاطعیت آرا به ابطال قطعنامه استیضاح رأی داد. این احتمالاً مضحک‌ترین و وقت‌گیرترین پروژه‌ای بوده که تا کنون مجبور به کار کردن روی آن بوده‌ام. استیضاح رئیس‌جمهورتان که بزرگترین شکوفایی اقتصادی در تاریخ کشورمان را رقم زده، بهترین ارقام تولید شغل را دارد، بالاترین کاهش مالیات را ایجاد کرده، ارتش را بازسازی کرده و کارهای بسیار بیشتری انجام داده تمام شده است. نباید اجازه داد این اتفاق هیچ‌وقت برای یک رئیس‌جمهور دیگر آمریکا رخ دهد.»

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *