محمود بهمنی: به روحانی گفتم مراقب زیرمجموعه‌های خود باشد!/شاید از پالیزدار شکایت کنم/ من متهم پروند بابک زنجانی نیستم

وی تاکید کرد: این حق من است که از او شکایت کنم.

بهمنی با بیان اینکه برداشت شبانه و روزانه ندارد، خاطرنشان کرد: کسی که تخلف کند، تخلف کرده است ما برداشت کردیم و به حسابه خزانه ریختیم و ۵۸ بازرش بانک مرکزی نیز به این موضوع رسیدگی کردند، اگر می گویند خلاف بوده است خب این را برگشت بدهند چرا ما را متهم می کنند.

وی گفت: آقای پالیزدار از افراد حوزه انتخابیه این جانب است و باید بگویم با غرض‌وری و سواستفاده از سمت شان مطالبی را در مورد اینجانب عنوان کرده است که لازم است بگویم صدور حکم برائت و یا محکومیت نسبت به کسی مصداق پیدا می کند که در پرونده ای متهم باشد. در حالیکه اینجانب در پرونده بابک زنجانی به عنوان مطلع توضیحاتی را ارائه دادم و هیچ گونه اتهامی به من وارد نیست و مطرح نبوده است.

این مقام دولت سابق تاکید کرد: تبرئه زمانی است که من متهم می شدم ولی وقتی من فقط به عنوان به فرد مطلع توضیح دادم دیگر نیازی به تبرئه نبوده است. بنده حق شکایت کیفری در مورد مصاحبه کننده یعنی آقای پالیزدار را طبق ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی به عنوان افترا دارم. که براساس آن مجازات یک ماه تا یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در نظر گرفته شده است و طبق ماده ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی هم به عنوان نشر اکاذیب مجازات دو ماه تا دو سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم است و من می توانم در این زمینه شکایت کنم.

وی با اشاره به تذکر کتبی خود به رییس جمهور گفت: به آقای روحانی گفتم مراقب اعمال زیرمجموعه خودشان باشند من هنوز شکایتم را به مراجع قضایی ندادم ولی این حق برایم محفوظ است و در این مورد به زودی تصمیم میگیرم. اینها به دنبال و مسائل دیگری هستند و خطابم فقط به آقای پالیزداز نیست ولی اگر شکایتی انجام دهم از خود او شکایت میکنم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: قبلا در این زمینه صحبت کرده بودم که صبرم زیاد است و گذشت کرده بودم و کوتاه امدم ولی جاهایی انسان احساس میکند که این مباحث مسائلی به دنبال داشته باشد و به همین دلیل می خواهم شکایت کنم و تا جلویش گرفته شود.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود این مسائل چطور تایید صلاحیت شده است، گفت: من از چندین فیلتر گذشتم تا به مجلس آمدم کارهایی که انجام دادیم شورای نگهبان مورد رصد قرار داده است و قطعا این شورا هر کسی پرونده ای داشته باشد را تایید صلاحیت نمیکند. نمی شود در مملکت اسلامی هر کسی هر اتهامی به ما بزند، اینها مجازات کیفری دارد ولی گویا رایج شده است که این اتهامات را بزنند.

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *