محمد جعفر افتخار مدیرعامل جدید موسسه اعتباری کاسپین انتخاب شد/ افتخار کیست؟

کد خبر : ۵۷۹۸۷
تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یکی از مدیران موفق و با سابقه بانکی به عنوان مدیرعامل موسسه اعتباری کاسپین انتخاب شد.

به گزارش بانک مردم، روز پنجشنبه هیات مدیره موسسه اعتباری کاسپین با حضور ۳ عضو جدید خود تشکیل جلسه داد و در همان جلسه دکتر محمد جعفر افتخار به عنوان مدیرعامل جدید کاسپین انتخاب شد.

انتخاب “افتخار” یک خبر خوب برای سهامداران و سپرده‌گذاران محسوب می‌شود چرا که این مدیر باتجربه بانکی تجربه عبور دادن بانک بزرگ تجارت از چالش ورشکستگی را در کارنامه خود دارد.

محمد جعفر افتخار در سال ۱۳۳۰ در تهران متولد شد و در دهه ۵۰ به استخدام «بانک بین الملل ایران» درآمد. این بانک بعد از انقلاب در بانک ملت ادغام شد. به گفته افتخار، وی در همان ایام رئیس اداره صنایع کوچک شد. پس از آن به عنوان مدیر بانک (صادرات) در استان فارس انتخاب شد و در نهایت در سال ۶۵ هم به عنوان مدیرعامل بانک تجارت منصوب شد.

وی سال‌ها پیش در گفتگویی اعلام کرد وزیر وقت اقتصاد با توجه به وضعیت خاص بانک تجارت از وی خواسته بود برای مدت شش ماه هدایت بانک را برعهده بگیرد و چنانچه راهی برای نجاتش پیدا نکرد گزارشی فنی تهیه کند. اما وی توانست بانک تجارت را به یکی از بزرگترین بانک‌های ایران تبدیل کند.

بانک تجارت در زمان مدیریت وی اولین بانکی بود که بعد از انقلاب خودپرداز –  به شکل امروزی – را وارد ایران کرد و رواج داد و سایر بانک‌ها نیز همان راه را ادامه دادند.

افتخار توانست در بانک تجارت تحول عظیمی ایجاد کند و یکی از موفق‌ترین مدیران بانکی لقب بگیرد.

حالا وی با تجربه بسیار مدیرعامل موسسه اعتباری کاسپین شده و آنهایی که افتخار را می‌شناسند می‌دانند که او برای آینده موسسه‌ای که مدیر آن شده برنامه‌های بسیاری خواهد داشت. قطعا اگر مشکل پیش‌بینی نشده دیگری به وجود نیاید، با افتخار می‌توان کاسپین جدیدی را شاهد بود.

IMG_5846

 

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *