مجلس همیشه باید در رأس امور باشد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی عماد بعدازظهر امروز در مراسم «افتتاحیه هفتمین همایش تاریخ مجلس»،گفت: مجلس پربارترین محصول انقلاب مشروطیت است و با نگاه کسانی شکل گرفته که عمیق‌ترین دلسوزی‌ها را برای مردم و این مملکت داشته‌اند.

وی افزود: کتابخانه مجلس، یک کتابخانه تحقیقاتی است که مجموعه اسناد و مدارک مرتبط با نهاد قانونگذاری را جمع‌آوری می‌کند و مطالعات بسیار زیادی را درباره پارلمان انجام می‌دهد.

رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس، کتابخانه مجلس و همچنین مرکز تحقیقات اسلامی، سه مأموریت مجزا را پیگیری می‌کنند به گونه‌ای که مرکز پژوهش‌های مجلس مطالعات گسترده و میدانی مربوط به قانونگذاری را دنبال می‌کند، کتابخانه مجلس مطالعات تاریخی درباره پارلمان را در دستور کار دارد و رسالت مرکز تحقیقات اسلامی هم حوزه مطالعات اسلامی است.

عماد تصریح کرد: کتابخانه مجلس به دنبال آن است که همه شرایط لازم را برای پژوهشگران فراهم کند و ما به دنبال آن هستیم که به تحقیقات و پژوهش‌های آنان کمک کنیم.

وی متذکر شد: امام خمینی (ره) فرمودند «مجلس در رأس امور است و همه باید از حامیان و حافظان این شعار بزرگ باشیم تا دائماً مجلس در رأس امور بماند».

رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح «تأسیس رشته مطالعات قانونگذاری» به عنوان «رشته مطالعات حقوقی» با گرایش «مطالعات پارلمانی در بخش حقوق عمومی از مقطع کارشناسی ارشد» در دستور کار ما است که این طرح را پردیس فارابی دانشگاه تهران با کمک کارشناسانی از کتابخانه و مرکز تحقیقات اسلامی دنبال می‌کنند و رئیس مجلس شورای اسلامی هم از این طرح استقبال کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *