مایعات مصرف کنید تا گرمازده نشوید

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

فرهاد خلجی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: وقتی در معرض حرارت شدید قرار گرفته  به میزان کافی مایعات مصرف نمی‌کنند به گرمازدگی مبتلا می‌شود این روزهای گرم که مصادف با ماه مبارک رمضان بروز گرمازدگی بیشتر است.

وی افزود: افرادی که مدت زمان طولانی در معرض آفتاب قرار می گیرند و در گرما کار و ورزش می کنند بیشتر در معرض گرمازدگی هستند و وقتی فرد لباس خنک و مناسب نپوشد این شرایط سخت تر می شود.
این متخصص داخلی در ادامه خاطر نشان کرد: افرادی که به گرمازدگی مبتلا می شوند احساس  خستگی و ضعف می کنند رنگ پریدگی،افزایش ضربان قلب تهوع و  استفراغ و گرفتگی عضلات از دیگر علائم گرمازدگی است.

متخصص داخلی افزود: اگر فردی که دچار گرمازدگی شده است در مرحله اول درمان نشود فرد گرمارده دچار غش و کما می شود و در نهایت می تواند موجب مرگ فرد گرمازده شود.

خلجی ادامه داد: تلاش کنید مایعات زیاد بنوشید شربت آبلیموی کم شکر و شربت سکنجبین بنوشید. این مایعات در زمان روزه داری باید در بین سحر و افطار به صورت زیاد خورده شود. باید خوردن مایعات را یک ساعت بعد از افطار شروع کنید و منتظر نباشید تا تشنه شوید.

وی ادامه داد: تلاش کنید در روزهای گرم بین ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر بیرون نروید و در مکان های بمانید که از وسایل خنک کننده استفاده می‌شود. اگر فردی دچار علائم گرمازدگی است بلافاصله او را به مکان خنک منتقل کنید. لباس های اضافی اش را از تن دراورید و دست و صورتش را بشویید ف آموزش نکنید دور او را با ملحفه خیس بپوشانید.

این متخصص داخلی اضافه کرد: اگر فرد دچار گرمازدگی دارای علایم گیجی، هذیان یا کاهش هوشیاری بود، به سرعت او را به مراکز درمانی منتقل کنید.

انتهای پیام/۴۰۸۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *