ماکرون: حزب الله بخشی از ملت لبنان است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه که در لبنان به سر می‌برد، گفت: حزب الله بخشی از ملت لبنان است. مشارکت امروز میان حزب الله و دیگر احزاب در لبنان وجود دارد و حزب الله از سوی ملت انتخاب شده است. اگر نمی‌خواهیم لبنان همانند برخی کشورها به تروریسم دچار شود، باید حزب‌الله و دیگر احزاب را آگاه کنیم که به مسئولیت خود عمل کنند.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه گفت: میشل عون رئیس جمهور لبنان از سوی پارلمان لبنان انتخاب شده است و نمایندگان پارلمان منتخب مردم هستند.

وی افزود: مردی که به دنبال رایزنی‌های الزام آور پارلمانی مأمور تشکیل کابینه شده است را نمی‌شناسم و امیدواریم که با کفایت عمل کند. کابینه باید به سرعت تشکیل شود و باید در بخش برق و نظام بانکی اصلاح شود.

ماکرون در ادامه گفت: من سازوکار پیگیری برای ماههای آتی پیشنهاد دادم. ما پولهای «کنفرانس سیدر» را تا زمانی که اصلاحات انجام نشود آزاد نمی کنیم. من با این طبقه سیاسی در لبنان مسامحه نخواهم کرد.

ماکرون تأکید کرد که نمی‌تواند به جای جریان سیاسی حاکم حرفی بزند و بگوید که تمامی جریان سیاسی باید تغییر یابند؛ چرا که در لبنان انتخابات برقرار است و این مردم هستند که اگر بخواهند می‌توانند فضای سیاسی جدیدی را ایجاد کنند.

وی بیان کرد: پارلمان منتخب مردم است و نمی توانم بگویم که کل طبقه سیاسی باید عوض شود. انتخابات پارلمانی هست و مردم هستند که واقعیت سیاسی نو اگر اراده آن وجود داشته باشد، ایجاد می کنند.

ماکرون اعلام کرد: رابطه برادری میان فرانسه و لبنان وجود دارد و از این حیث فرانسه در قبال جوانان لبنانی برای تحقق رویاهایشان وظیفه دارد. لبنان الگوی همزیستی و تسامح و تنوع است.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *