لغو تحریم‌های سه شرکت بزرگ روسی توسط خزانه‌داری آمریکا

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

لغو تحریم‌های سه شرکت بزرگ روسی توسط خزانه‌داری آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از بلومبرگ، وزارت خزانه‌داری آمریکا از لغو تحریم‌ها علیه سه شرکت روسی وابسته به اولگ دریپاسکا، از متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، خبر داد.

با این حال خود اولگ درپاسکا و مالکیت وی بر این شرکت‌ها در لیست تحریم‌ها باقی مانده است. بدین ترتیب خزانه‌داری آمریکا تحریم‌ها علیه شرکت‌های Russell ،EN group و EuroSibEnergo را لغو کرده است.

پیش از این برخی از نمایندگان دموکرات کنگره با این تصمیم دولت آمریکا مخالف بودند و به همین دلیل ماه گذشته نشستی نیز بین نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان با استیو منوچین وزیر خزانه‌داری برگزار شد که جلسه بدون حصول نتیجه و با ناراحتی پلوسی نیمه کاره پایان یافت.

در این نشست که برای بحث در زمینه لغو تحریم‌ها علیه این شرکت‌ها برگزار شده بود فقط مقرر شده بود تصمیم برداشته شدن تحریم‌ها کمی به تاخیر بیفتد، اما مقامات دولت تاکید کرده بودند تصمیم برای لغو تحریم‌ها نهایی شده است.

بلومبرگ در ادامه اضافه کرد، این تصمیم باعث تسهیل واردات آلومینیوم به بازار آمریکا می‌شود. بلومبرگ همچنین گزارش داد که نمایندگان دموکرات این بار هیچ تلاشی برای جلوگیری از آن نکردند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد این شرکت‌ها با نظارت‌های غیرمنتظره برای ارائه عملکرد شفاف موافقت کرده‌اند و همه تحریم‌ها علیه شخص دریپاسکا سر جای خود باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *