لزوم افزایش درآمدهای پایدار شهرداری برای اداره مناسب شهر

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تأکید کرد؛

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت، محمد سالاری در آیین رونمایی از سرویس‌های هوشمند شهرسازی گفت: امروز با رونمایی از این سامانه‌های هوشمند شهرسازی از شهرداری تهران می‌خواهم تا با توسعه این سامانه‌ها بتواند جلوی تخلفات در حوزه شهری را بگیرد، به‌نحوی که از طریق سامانه میزان تراکم و سطح اشتغال به فرد متقاضی پروانه ساخت اعلام شود و حتی شهردار منطقه نیز نتواند آن را تغییر دهد.

وی گفت: هم اکنون می‌بینیم که میزان تصمیمات شوراهای معماری در حوزه نظارت فنی بالا رفته است و در حوزه پایان کار نیز همه استعلام‌ها صورت نمی‌گیرد که این امر باید به‌درستی انجام شود.

سالاری تأکید کرد: فرم‌های عوارض در شهرداری باید تغییر پیدا کند چرا که در مناطق باعث ایجاد رانت و دلال بازی شده است.

وی با بیان این‌که یکی از دلایل کاهش صدور پروانه ساخت‌و‌ساز در شهر تهران فرآیند زمان بر صدور آن است، اظهار کرد: ایجاد ساختاری که فرآیند صدور پروانه ساختمانی در آن سریع‌تر صورت گیرد، باعث می‌شود تا شاهد رضایت‌مندی بالای شهروندان باشیم.

این عضو شورای شهر تهران با بیان این‌که شهرداری تهران نباید صرفاً به دنبال این باشد که از تغییرات ایجاد شده کسب درآمد کند، گفت: باید برای شهرداری تهران بتوانیم درآمدهای پایدار ایجاد کنیم تا نگهداشت شهر نیز به درستی صورت گیرد.

انتهای پیام/۴۱۲۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *