لحن بد و استفاده از لغات زشت برای مردم خرده‌فرهنگ شده است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مصطفی اقلیما در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه اجتماعی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره ضد فرهنگ فحاشی در ملأ عام گفت: در تمام کشورهای دنیا زمانی که تورم بالا باشد، عدم امنیت به وجود آید و هیچ قانونی درست اجرا نشود مردم به قدرت زورگویی پناه می‌برند.

وی افزود: در کشورهای جهان سوم که قانون اجرا نمی‌شود پول حرف اول را می‌زند و از طریق مجاری دیگر کارشان را به انجام می رسانند.

رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران با بیان اینکه کشور ما قوانین عالی دارد، گفت:‌ متأسفانه در کشور عدم اجرای قوانین را داریم و این باعث می‌شود که مردمی که از اجرای قانون ناامید می‌شوند با لحن بدگویی حتی کتک زدن و فحاشی روبه‌رو شوند.

اقلیما بیان کرد: هیچگاه در گذشته فحش و حتی کتک‌کاری در خیابان‌ها و اماکن عمومی به اندازه سال‌های اخیر ندیده بودیم اما الان به‌وفور در خیابان شاهد هستیم با هر تلنگر یا اتفاقی افراد یکدیگر را به باد فحش و ناسزا می‌گیرند.

این جامعه‌شناس با بیان اینکه لحن بد و استفاده از لغات زشت برای مردم خرده‌فرهنگ شده است، ادامه داد:  متأسفانه در جامعه‌ای که نتوانیم حرفمان را بزنیم با فحش و ناسزا آن را بیان می‌کنیم که در حقیقت اینها برایمان عادی شده است.

پدر مددکاری اجتماعی ایران گفت:‌ آن احترام و حرف‌های زیبا که در گذشته بود الان دیده نمی‌شود و هر کسی برای گرفتن حقش به جبر و زور و فریاد متوسل می‌شود. یعنی عادت کردیم به فحاشی و همه لغات آن برایمان عادی و روزانه شده است.

وی عنوان کرد: لغات را به یک معنی دیگر استفاده می‌کنیم و بیرون آوردن این لغات از آن آدم سال‌ها طول می‌کشد در حقیقت ما لغات بد و پرخاشگری را فرهنگ کرده‌ایم.

اقلیما ادامه داد:‌ در کشور هر کسی در تخصص خود مشغول نیست و فردی که درست بخواهد حرف بزند کسی حرفش را گوش نمی‌دهند.

انتهای پیام/۴۰۴۶/پ

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *