قیمت طلا افزایش یافت

به گزارش بانک مردم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار نسبت به بالاترین رقم یک ماه و نیم گذشته در برابر سبد ارزهای جهانی کاهش یافته، قیمت طلا بعد از رسیدن به پایین ترین رقم هفته اخیر در جلسه گذشته امروز رشد داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۲۷۵ دلار و ۳۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز سه شنبه به پایین ترین رقم از اواسط ماه اوت تاکنون یعنی ۱۲۶۷ دلار و ۷۶ سنت رسیده بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۲۷۸ دلار رسید.

جوردن الیسئو، اقتصاددان ارشد موسسه ای بی سی بولیون گفت: «قیمت طلا در طی ۲۴ ساعت گذشته تثبیت شده که کاهش نسبی ارزش دلار در این زمینه موثر بوده است.»

پس از آنکه این احتمال قوت گرفت که گزینه احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای ریاست فدرال رزرو آمریکا، به اندازه ای که قبلا تصور می شد خط مشی تهاجمی نخواهد داشت، ارزش دلار روز چهارشنبه در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی کاهش یافت.

در همین حال، ارزش سهام در بورس های جهانی به روند رشد خود ادامه داد و شاخص نیکی ژاپن به دلیل فروش خوب خودرو در آمریکا در ماه سپتامبر به بالاترین رقم خود از اوت ۲۰۱۵ تاکنون رسید.

همچنین به دنبال مشاهده علائمی از رشد قوی اقتصاد جهانی، ۳ شاخص اصلی بورس آمریکا روز سه شنبه رشد بی سابقه ای را پشت سر گذاشتند.

کاهش ارزش دلار قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارزها کاهش می دهد و می تواند موج تقویت تقاضا گردد. این در حالی است که تقویت شاخص ها در بازارهای بورس می تواند موجب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازارهای پرریسک و خروج سرمایه از بازار طلا شود.

طلا قیمت طلا

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *