قیمت بالای ارز قاچاق گوجه و پیاز را هم به‌صرفه کرده است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان تعزیرات حکومتی، عبدالمجید اجتهادی در گفتگو با رادیو با اشاره به آمار بالای قاچاق پتروشیمی در شرق کشور اظهار کرد: عده‌ای فرآورده‌های نفتی را تحت عنوان حلّال از مبادی رسمی خارج می‌کنند و بعد از انجام آزمایش‌ها مشخص می‌شود این فراورده‌ها دارای یارانه بوده است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی و با وجود مشکلات ارزی حتی قاچاق و صادرات گوجه و پیاز به صرفه است و طبیعتاً هر محصولی در داخل کشور نسبت به کشورهای همسایه تفاوت قیمت داشته باشد، برای خروج از کشور صرفه اقتصادی دارد.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: مواد پتروشیمی تحت عنوان اظهار خلاف واقع از گمرکات خارج می‌شود؛ چراکه محموله این مواد سنگین است و همچون دام نیست که از بیراهه عبور داده شود.

این مقام مسئول در تعزیرات با اشاره به اینکه مبنای قانونی خوبی برای برخورد و اقدام علیه کالای خروجی قاچاق وجود دارد، گفت: حتی اگر محموله پتروشیمی در تهران بارگیری شود، به عنوان جرم تام قاچاق تلقی می‌شود؛ به علاوه کالای موضوع قاچاق برای مقابله با عرضه خارج از شبکه تحت مقابله قرار می‌گیرد.

اجتهادی گفت: تا امروز در بحث پتروشیمی پرونده‌ای خاص در جریان نیست و اگر پرونده مهمی تشکیل شود، قطعاً بنده در جریان قرار می‌گیرم.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: ما نمی‌گوییم تعزیرات مسئول نیست و نیروی انتظامی تنها مسئولیت دارد اما در برخی موارد نظیر سوخت در جنوب شرقی کشور، دارای مشکلات مرزنشینی هستیم.

اجتهادی با بیان این مطلب افزود: در برخی موارد احساس می‌کنم برای خروج و صادرات پتروشیمی با مشکلات خاصی مواجه نیستیم.

انتهای پیام/۴۰۷۶/خ

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *