قطع خدمات خودپردازهای بانک صادرات به سپرده گذاران«موسسه ثامن»/ کارت های ثامن در خودپرداز های انصار فعال شد

کد خبر : ۹۲۸۴۶
تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: همزمان با ادغام «موسسه تعاونی اعتبار ثامن» در «بانک انصار» و بنا به درخواست این موسسه، خدمات خودپردازهای بانک صادرات ایران به کارت های موسسه ثامن از دیروز ١٢ اردیبهشت ٩٧ پایان یافت.

به گزارش بانک مردم، ارتباط بین سوییچ های کارت بانک صادرات ایران با موسسه اعتباری ثامن از روز چهارشنبه ١٢ اردیبهشت ٩٧ ادامه نخواهد یافت و به این ترتیب ادامه ارائه خدمات پرداخت توسط خودپردازهای بانک صادرات ایران و امکان بهره مندی از این خدمات برای دارندگان کارت های بانکی این موسسه فراهم نخواهد بود. توقف حمایت مالی بانک صادرات ایران از سپرده گذاران موسسه مذکور در پرداخت های نقدی از طریق خودپرداز های شبکه این بانک، به دلیل ادغام «موسسه اعتباری ثامن» در «بانک انصار» و همچنین درخواست مدیران آن موسسه، صورت گرفته است.

در بخشی از نامه محمود رهنما، مدیر عامل موسسه تعاونی اعتبار ثامن به دکتر حجت اله صیدی، مدیر عامل بانک صادرات ایران آمده است:«…ضمن تشکر فراوان از حمایت های مالی ، مادی و معنوی از سپرده گذاران ثامن و به تبع آن این تعاونی، که انصافا اگر کمک های آن بانک محترم و حمایت های بانک مرکزی جمهوری اسلامی نبود، مشکلاتی ایجاد می شد، به استحضار میرساند؛ بر اساس تصمیم سران سه قوه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تعاونی اعتبار ثامن از تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۱۲ در بانک انصار ادغام خواهد شد، لذا خواهشمند است دستور فرمایید از تاریخ فوق الذکر نسبت به توقف ارائه خدمات پرداخت به سپرده گذاران این تعاونی از طریق خودپردازهای آن بانک اقدام نمایند…»

بنا براین گزارش و پس از قطع خدمات خودپردازهای بانک صادرات به سپرده گذاران ثامن، بانک انصار در پیامکی به سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن از ثبت اطلاعات هویتی آنها در این بانک خبر داده و افزوده است که کارت های آنها در خودپردازهای بانک انصار فعال شده است.

در متن پیامک بانک انصار درباره ادغام موسسه اعتباری ثامن به مشتریان این موسسه آمده است: «با تبریک ولادت پر سعادت حضرت مهدی (عج) و با توجه به ادغام موسسه اعتباری ثامن در بانک انصار، اطلاعات هویتی شما در بانک انصار ثبت شد؛ حضور ارزشمندتان را در جمع خانواده ۱۶ میلیونی بانک انصار گرامی می داریم. »

در این پیامک خاطرنشان شده است که سپرده گذاران منتظر دریافت پیامک اطلاع رسانی بعدی باشند.

همزمان موسسه اعتباری ثامن نیز در پیامکی به سپرده گذاران خود اعلام کرد: «از روز ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۷ کارت ثامن شما در بیش از ۴ هزار خودپرداز بانک انصار و موسسه اعتباری ثامن در سراسر کشور فعال خواهد بود.»

تغییر تابلوهای موسسه مالی و اعتباری ثامن به بانک انصار، همزمان با نیمه شعبان، عملیات یکپارچه سازی حساب‌های مشتریان آغاز و حساب ها به بانک انصار منتقل شده است.

گفته می‌شود با برنامه ریزی های انجام شده تعداد شعب بانک جدید به دلیل بالا بودن تعداد شعب بانک انصار، مهر اقتصاد و ثامن پس از ادغام کاهش می یابد. یادآور می‌شود بانک انصار در حال حاضر ۷۰۰ شعبه دارد که در صورت ادغام با مهر اقتصاد که ۷۳۶ شعبه و ثامن که حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ شعبه دارند تعداد شعب این بانک از ۲۰۰۰ شعبه فراتر خواهد رفت که همین امر موجب اخذ تصمیم مبنی بر کاهش شعب بانک جدید شده است.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *