فعلاً میزان مرگ‌ومیرهای کرونا کاهش یافته است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سعید نمکی وزیر بهداشت بعدازظهر امروز در ارتباط ویدئویی با اشاره به برگزاری نشست وزرای بهداشت منطقه با حضور مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، اظهار کرد: ما ۱۸ روز قبل نشست دیگری را برای بررسی وضعیت شیوع کرونا با این وزرای بهداشت داشتیم که توانستیم از آن زمان تا کنون به صورت روزانه ۵۳ درصد آمار مبتلایان را کاهش دهیم.

وی افزود: همچنین طی ۱۸ روز گذشته میزان مرگ‌ومیرهای ناشی از ابتلاء به کرونا در کشور ما به یک‌سوم کاهش پیدا کرده است.

نمکی خاطرنشان کرد: مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از ایران به خاطر راه‌اندازی بسیج ملی مبارزه با کرونا و غربالگری ۷۰ میلیون نفر قدردانی کرد.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های ظالمانه و یک‌جانبه آمریکا، اظهار داشت: برای ما کسب چنین افتخاری در شرایط تحریم دستاورد بزرگی است، اما از سازمان جهانی بهداشت خواستیم تحریم‌های ظالمانه شکسته شود و این سازمان برای برداشته شدن تحریم‌ها اقداماتی را انجام دهد.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به برگزاری نشست وزرای بهداشت جهان که فردا برگزار می‌شود، افزود: از ۶ منطقه سازمان جهانی بهداشت نمایندگانی برای ارائه دستاوردها حضور خواهند یافت که بنده این افتخار را دارم که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران از منطقه امرو گزارش‌ها و دستاوردهای کشورمان را برای مقابله با کرونا اعلام کنم.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *