فرهنگسرای اشراق میزبان جشنواره صنایع دستی تهران شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رضا دوستعلی گفت: جشنواره و نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی در استان تهران با هدف معرفی میراث فرهنگی و هنرهای فاخر استان‌های کشورمان به منظور حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای هنری، شنبه یکم تیرماه در فرهنگسرای اشراق افتتاح می‌شود.

وی افزود: مجموعه‌ای متنوع از آثار هنرمندان ۱۰ استان شامل گیلان، مازندران، گرگان، سمنان، قم، قزوین، البرز، سیستان و بلوچستان، تهران و مرکزی با عرضه آثار هنری منبت، مشبک، معرق، گلیم، منسوجات نخی، چرم، شیشه و دیگر هنرهای صناعی برای بازدید هنردوستان به نمایش در می‌آید.

رئیس فرهنگسرای اشراق با اشاره به تأثیر این نوع فعالیت‌ها در گسترش و تقویت خوداتکایی، خودباوری، عزت ملی هنرمندان و هنردوستان و نیز ضرورت آشنایی شهروندان با هنرهای صناعی، آیین‌ها، آداب و رسوم و آثار هنری، اضافه کرد: برنامه‌های این جشنواره را در سه بخش برنامه‌های افتتاحیه، نمایشگاهی و برگزاری کارگاه‌های هنری اجرا می‌کنیم. شهروندان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در روزهای یکم تا پنجم تیرماه از برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۴ افتتاح «خانه سفال» و «مدرسه صنایع دستی» را از جمله دستاوردها و اهداف توسعه‌ای این جشنواره عنوان کرد و از برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی و کارگاهی در این دو مرکز از فصل تابستان ۹۸ خبر داد.

این جشنواره با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، شهرداری منطقه ۴ و مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۴، شنبه یکم تیرماه ساعت ۱۷ در فرهنگسرای اشراق افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/۴۰۴۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *