فرانسه: تحریم‌های اروپا علیه ایران تاثیری در فعالیت اماکن دیپلماتیک تهران ندارد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد تحریم‌های جدید اروپا تأثیری روی فعالیت‌های اماکن دیپلماتیک ایران نخواهد داشت.

بر این اساس، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در نشست خبری روز چهارشنبه در پاسخ به سئوالی درباره تبعات حقوقی این تحریم‌ها روی گردش مالی سفارتخانه‌های ایران گفت: «تحریم‌های تصویب شده روز گذشته اتحادیه اروپا اقداماتی هدفمند و متناسب علیه یک نهاد دولتی و دو فرد دخیل در طرح‌ریزی برای حمله در فرانسه هستند.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد تحریم‌های اخیر علیه ایران تنها دارایی‌ها و سایر سرمایه‌های مالی همین نهاد و دو فرد را در بر می‌گیرد و فعالیت سفارتخانه‌های ایران مشمول آن نمی‌شوند.

دیپلمات فرانسوی در خاتمه افزود: «این اقدام‌ها فقط نهاد مورد نظر و افرادی که در فهرست [‌تحریم] قرار گرفته‌اند را هدف قرا می‌دهد و تأثیری بر فعالیت‌ مقرهای دیپلماتیک ایران ندارد؛ اموال این اماکن و از جمله حساب‌های بانکی آنها طبق قوانین بین‌المللی در برابر چنین اقداماتی از مصونیت دیپلماتیک برخوردارند. »

وزرای خارجه دانمارک و هلند روز گذشته در ادعاهای واهی و بی اساس ایران را به دست داشتن در حملات تروریستی متهم کردند که با مخالفت دستگاه دیپلماسی ایران مواجه شد. «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران در این خصوص در توییتی نوشت: «اروپایی‌ها از جمله دانمارک، هلند و فرانسه به منافقین – گروهی که ۱۲۰۰۰ ایرانی را به قتل رساند و به صدام برای جنایت علیه کردهای عراق کمک کرد- و تروریست‌های دیگری پناه می‌دهند که قتل ایرانی‌های بی‌گناه را از اروپا صحنه گردانی می‌کنند. اتهام‌پراکنی علیه ایران، اروپا را از مسئولیت پناه دادن به تروریست‌ها مبرا نمی‌کند.»

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *