فراخوان ارسال مقاله به یک همایش بین المللی درباره نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش ایسنا، مهدی مدیری دبیر کمیته علمی همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه‌ای با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش در تقویت روابط منطقه ای میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: توافق با اتحادیه اقتصادی اوراسیا که در حال تبدیل شدن به یکی از قطب‌های مهم اقتصادی و سیاسی جهان است، علاوه بر اهمیت اقتصادی و تجاری، منافع سیاسی برای طرفین به همراه دارد.

وی خاطرنشان خاطر نشان کرد: در دوران کنونی که تحریم های غیرقانونی و ظالمانه ایالات متحده آمریکا مشکلاتی را برای کشورایجاد کرده، تقویت ارتباط ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

دبیر کمیته علمی همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای با اشاره به علائق ژئوپلیتیکی مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و اغلب کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از موقعیت ترانزیتی بین دو دریای خزر در شمال و خلیج فارس در جنوب و قرار گرفتن در موقعیت ترانزیتی شرق و غرب، در رونق این اتحادیه تأثیر گذار است و می‌تواند بازار کشورهای حوزه خلیج فارس و شمال آفریقا را به این اتحادیه پیوند دهد.

مدیری با اشاره به مشارکت دستگاه های اجرایی و مراکز علمی در برگزاری این همایش، گفت: این رویداد بین المللی به همت شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، انجمن ژئوپلیتیک ایران، سازمان منطقه آزاد انزلی، مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و اتحادیه انجمن های علمی علوم جغرافیایی برگزار می شود.

وی در تشریح محورهای این همایش خاطرنشان کرد: نقش مناطق آزاد ایران در همگرایی و همکاری و توسعه روابط درون منطقه ای، فرصت ها و ظرفیت های مناطق آزاد ایران جهت جذب سرمایه گذاری خارجی، اتحادیه اوراسیا و نقش مناطق آزاد ایران در کریدور شمال – جنوب و جاده ابریشم و پیشران های روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی مناطق آزاد اوراسیا از محورهای این همایش است.

دبیر کمیته علمی همایش با اشاره به نقش آفرینی مناطق آزاد در موافقت نامه ترتیبات ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا اظهار کرد: نظام حقوقی توسعه تجارت (ظرفیت های تجاری، موانع قانونی و حقوقی و راهکارها)، مبادلات گمرکی و نظام اقتصادی حاکم (ظرفیت ها و راهکارها)، نظام بازاریابی تجاری اقتصادی در اتحادیه اوراسیا و توسعه و مدیریت بازار در مناطق آزاد، تولید کیفی، استاندارد سازی، برند سازی و بازارسازی در مناطق آزاد در اتحادیه اوراسیا از دیگر محورهای این همایش بین المللی است.

مدیری ادامه داد: در محور سوم این همایش به نقش ویژه مناطق آزاد انزلی، ارس و ماکو در تجارت با کشورهای اوراسیا و نقش مکمل مناطق آزاد جنوب(اروند و کیش و قشم و چابهار) در توسعه روابط تجاری با اتحادیه اوراسیا پرداخته خواهد شد.

دبیر کمیته علمی همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا با دعوت از اندیشمندان، اساتید و کارشناسان برای ارسال مقاله گفت: علاقمندان مقالات خودشان را تا تاریخ ۳۱ خردادماه از طریق پایگاه اینترنتی www.iag.ir و پست الکترونیک info@iag.ir  ارسال کنند.

مدیری تاکید کرد: مقالات برگزیده این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام(isc) نمایه سازی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای مهرماه سال جاری با حضور شخصیت های سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.
 

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *