فاطمه رهبر توجه ویژه ای به زنان سرپرست خانوار داشت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، مریم کارگر نجفی مشاور رئیس و مدیر ارتباطات مردمی کمیته امداد عصر امروز (چهارشنبه) در مراسم گرامیداشت فاطمه رهبر که در محل خبرگزاری مهر برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت بحران یکی از دفاتری بود که زیر نظر خانم دکتر بود، ایشان تقریباً جز و اولین مدیران ارشد بود که در تمام بحران‌ها در مناطق حضور پیدا می‌کردند و زمینه را برای هر نوع خدمت رسانی برای سایر مسئولین آماده می‌کردند.

وی عنوان کرد: برای اولین بار در کمیته امداد تمام پشت نوبتی‌ها در بحث وام‌های کارگشایی، کمک هزینه تحصیلی دانشجویان و محصلین به صفر رسید و تقریباً همه به روز انجام می‌شد. حدود ۶۰۰ هزار نفر در آن مقطع از زمان افزایش تعداد خانوارهای تحت پوشش داشتیم و ایشان ردیف اعتباری خاصی را برای بیماران خاص و صعب العلاج قرار دادند و توجه ویژه ای به زنان سرپرست خانوار داشتند.

مدیر ارتباطات مردمی کمیته امداد افزود: روی بیمه مسکن مددجویان تاکید زیادی داشتند و مهمترین فردی بود که پیگیری کننده این وضع بودند. قبل از مهر ماه لوازم التحریر به دست مددجویان می‌رسید. فعالیت اصلی ایشان در مورد برون سپاری خدمات مددکاری بود. مقاومت‌هایی درون مجموعه بود اما ایشان خودشان آغاز کننده این کار بودند.

نجفی بیان کرد: ایشان بسته‌های خاصی برای زنان سرپرست خانوار داشتند و به مناطق محروم سفرهای زیادی می‌رفتند و به مکان‌ها و روستاهای فاقد آب و برق می‌رفتند که هیچکس نمی‌پذیرفت به آنجا سفر کند. ایشان همچنین معاون حمایت از سلامت خانواده بودند و مسائل کلان مددجویان را باید دنبال می‌کردند اما به دلیل حساسیت‌های که داشتند به صورت جزئی مسائل را پیگیری می‌کردند.

وی تاکید کرد: ایشان پیگیری و جدیت خاصی در پیگیری مسائل داشتند و برایشان اهمیت نداشت. هیچ وقت تعصبات حزبی از ایشان ندیدم و ایشان فراجناحی برخورد می‌کردند. در زمینه پیگیری امور جسورانه و شجاعانه اقدام می‌کردند و می‌توان گفت بهترین سالهای خود را در کمیته امداد سپری کردند. درخواست من این است که اگر امکانش هست سوابق ایشان به عنوان مدیر ارشد توسط ارگانی که توانش را دارد، چاپ شود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *