عوارض آزادراه تهران-شمال صرف محرومیت‌زدایی می‌شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا؛ پرویز فتاح در توئیتی نوشت: «گرچه مدت‌زمان احداث منطقه یک آزادراه تهران- شمال طولانی شد، اما با همت فرزندان این آب‌وخاک به اتمام رسید.خدا را شاکرم در بنیاد مستضعفان به وعده‌ای که داده بودیم عمل کردیم. بعد از تعیین مبلغ عوارض توسط دولت، ان‌شاءالله درآمد حاصله، صرف محرومیت‌زدایی خواهد شد

گفتنی است قطعه یک آزادراه تهران-شمال ۲۳ بهمن به مدت دو ساعت زیر بار ترافیک رفت و بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی قرار است هفته یک اسفند امسال با حضور روحانی این پروژه به‌طور رسمی افتتاح شود.

به گفته سعید شاهسواری مدیرعامل شرکت آزادراه تهران – شمال، قطعه یک، از مهم‌ترین قطعات آزادراه تهران – شمال است؛ به این دلیل که کل آزادراه تهران – شمال ۶۷ کیلومتر مسیر تهران -کرج – چالوس را کوتاه می‌کند که ۶۰ کیلومتر آن در منطقه یک اتفاق می‌افتد. این مسئله به لحاظ ترافیکی کمک شایانی به تردد می‌کند. ضمن این‌که بر اساساً برآوردهای صورت گرفته توسط مشاور پروژه سالانه هشتاد و شش میلیون لیتر سوخت صرفه‌جویی می‌شود؛ یعنی حدود 450 میلیارد تومان از دوش دولت برداشته می‌شود.

گفته می شود برای تردد در این قطعه از آزاد راه مبلغ ۴۰ هزار تومان عوارض در نظر گرفته شده، اما رقم دقیق آن هنوز اعلام نشده است.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *