علیرضا بیگی: هر یک از مردم در قبال سلامتی سایر شهروندان مسئولیت دارند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مسئولیت هر یک از شهروندان برای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: هر یک از شهروندان مسئولیت دارند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و به فاصله گذاری اجتماعی توجه داشته باشند. دولت نیز وظیفه دارد تا بستر مناسب برای ایفای نقش شهروندان در مقابله با این ویروس را فراهم کرده و شرایط را به گونه‌ای مدیریت کند که شهروندان احساس مسئولیت‌پذیری بیشتری داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز در شهری مانند تهران در حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه در مترو و بی آر تی شرایط به گونه‌ای نیست که مردم بتوانند پروتکل‌ها را رعایت کنند، یعنی زمانی که مردم باید به محل کار خود مراجعه کنند ازدحام در وسائل حمل و نقل عمومی بسیار بالا است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر یک از شهروندان نیز باید خود را متعهد به رعایت پروتکل‌ها دانسته و به دستورالعمل‌های مشخص شده از سوی ستاد ملی کرونا توجه داشته باشند. هر یک از شهروندان ابتدا در برابر حفظ سلامتی خود مسئول هستند و سپس در قبال جامعه مسئولیت دارند.

علیرضا بیگی در پایان با تاکید بر اینکه هر یک از ما باید خود را نسبت به دیگر اعضای جامعه متعهد بدانیم، خاطرنشان کرد: مردم باید از رفت و آمدهای غیرضروری پرهیز کرده و در زمان لزوم و با رعایت پروتکل‌ها در جامعه رفت و آمد داشته باشند. دولت و ارگان‌های خدمات‌ رسان نیز باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا احساس مسئولیت پذیری شهروندان بالاتر رفته و بتوانند پروتکل‌ها را اجرایی کنند.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *