علت حادثه میدان حسن آباد در دست بررسی است/ اطلاع رسانی با تاخیر صورت گرفت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، شب گذشته در حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه،  ضلع شمال غربی میدان حسن آباد طعمه حریق شد. 

این آتش‌سوزی از یک انبار ابزار و یراق آغاز شده و بر اثر آن دو گنبد از ۸ گنبد تاریخی میدان حسن آباد تخریب شد.

آتش‌سوزی در میدان حسن آباد تهران

در همین خصوص جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا اظهار کرد: ایستگاه آتش نشانی حسن آباد حدود ۱۵ دقیقه قبل از بروز حادثه دو مأموریت دریافت کرده و کلیه نیروها برای انجام مأموریت‌ها به دو گروه تقسیم شده بودند و در زمان بروز حادثه این ایستگاه خالی بود.

وی با بیان این‌که تنها ۵ دقیقه پس از اطلاع از وقوع حادثه نیروهای دو ایستگاه آتش‌نشانی دیگر به محل اعزام شدند، گفت: این زمان یک نُرم طبیعی محسوب می‌شود و تأخیری از زمان اطلاع‌رسانی تا حضور مأموران در محل وجود ندارد اما موضوعی که در این بین مطرح است، این است که اطلاع‌رسانی با تأخیر صورت گرفته است.

آتش‌سوزی در میدان حسن آباد تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران با اشاره به اظهارات برخی از کسبه حاضر در محل افزود: افراد عنوان می‌کردند که در زمان بروز حادثه بوی دود را حس می‌کردند ولی هرچه اطراف را مشاهده می‌کردند متوجه آتش نشدند و این در حالی بود که آتش بالای سر آنها بود و زمانی‌که حریق به سقف رسیده بود نسبت به موضوع آگاهی پیدا کرده و موضوع را به آتش‌نشانی اطلاع دادند.

ملکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرتیم کارشناسی در حال رصد منطقه به‌منظور بررسی علت حادثه هستند و تا این لحظه نظر قطعی اعلام نشده است.

حجت نظری سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در واکنش به این حادثه در صفحه توئیتر خود اظهار کرد: کانون حریق (امشب) در میدان تاریخی حسن آباد، انبار ابزار و یراق بود. ابزار فروشی کاربری مناسبی برای قرارگیری در یک اثر ثبت ملی نیست. قبلاً نیز پی‌گیر تغییر برخی کاربری‌ها در بافت تاریخی بوده‌ام و جادارد بازهم تأکید کنم که شهرداری و دیگر دستگاه‌های مربوطه، این مسأله را جدی‌تر بگیرند.

یکی از مواردی‌که در فرآیند مهار این حریق قابل تأمل است این است که محل حریق جنب ایستگاه آتش‌نشانی میدان حسن آباد رخ داد و به‌نظر تأخیر نسبت به حضور آتش‌نشانی در افزایش میزان خسارات وارده به این بنای تاریخی نقش مهمی داشته است.

انتهای پیام/۴۱۰۵/
 

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *