عزل ۲ مأمور نیروی انتظامی در ماجرای درگیری پارک پلیس

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه بیست و ششمین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیست و ششمین مرحله طرح رعد با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های کلانتری‌ها به مرحله اجرا گذاشته شد و در ۴۸ ساعت گذشته ماموران ۵۶۱ نفر از سارقان و مالخران را دستگیر کردند. ۵۲ هزار و ۲۲۹ مورد اموال سرقتی مردم اعم از موبایل، لوازم خودرو و لوازم منازل کشف شد و در تلاش هستیم تا اموال را به مردم برگردانیم.

وی ادامه داد: ۸۳۰ پرونده برای سارقان تشکیل شد و افراد در قالب ۲۱ باند اقدام به فعالیت می‌کردند که همه آنها منهدم شدند و از کل دستگیرشدگان بالغ بر ۳۰۰ نفر از آنها ببش از یک بار سرقت و سابقه زندان داشته‌اند.

رئیس پلیس پایتخت اظهار کرد: ارزش اموال مسروقه در این مرحله بالغ بر ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده و صاحبان ۸۷ درصد از اموال مسروقه مشخص شده‌اند؛ در این طرح پنج قبضه سلاح گرم و ۳۹ قبضه سلاح سرد که بیشتر در زورگیری مورد استفاده قرار می‌گرفت، کشف شد.

رحیمی گفت: در امر مبارزه با قاچاق کالا اقدامات گسترده‌ای داشته‌ایم و ۲۸ نفر در این خصوص دستگیر شدند و بالغ بر ۴۲ هزار و ۲۷۹ مورد انواع کالای قاچاق کشف شد. همچنین پنج باند قاچاق منهدم شد و ۲ میلیارد تومان نیز ارزش اموال کشف شده بود. ورود کالای قاچاق به تهران ادامه دارد و ما در تلاش هستیم تا با پلیس اقتصادی نیز همکاری داشته باشیم تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

وی از برخورد جدی با دلالان ارزی خبر داد و گفت: برخی از افراد در زندان هستند و ما معتقدیم خرید و فروش ارز فقط باید توسط صرافی‌های قانونی صورت گیرد. البته ما دوربین‌هایی را نیز در خیابان منوچهری، محدوده بازار تهران و خیابان فردوسی داریم تا دلالان احتمالی را شناسایی و با آنها برخورد کنیم.

رحیمی درباره طرح جدید ترافیک گفت: ما در محدوده رینگ دوم طرح ترافیک با کاهش ترافیک مواجه بودیم اما در برخی از معابر ترافیک ما افزایش پیدا کرده است.اظهارنظر درباره طرح جدید هنوز زود است؛ همچنین پل گیشا پلی فرسوده بود که برداشته شد و هفت مسیر جایگزین را اعلام کردیم.

وی درباره اتفاق رخ‌داده بین مأموران پلیس و برخی هنجارشکنان در پارک پلیس هم گفت: بر اساس تماس جمعی از شهروندان با پلیس مبنی بر اینکه برخی از جوانان رفتارهای هنجارشکنانه‌ای انجام می‌دهند مأموران به محل اعزام شدند که همکاران بنده در گام اول دوستانه تذکرات لازم را به جوانان می‌دهند اما وقتی افراد شروع به فحاشی و توهین به مأموران می‌کنند هر پنج نفر دستگیر شدند. به‌رغم اینکه این مأموران مأموریت خود را انجام دادند اما به دلیل رفتار ناشایست از مسئولیت عزل شدند که یکی از این دو مامور جانشین رئیس کلانتری منطقه بود.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این افراد حالت عادی نداشتند و خانم‌ها نیز کشف حجاب کرده بودند، گفت: پلیس این چند نفر را بازداشت کرده و از طرفی دو مأمور ما نیز به دلیل برخورد نامناسب با بانوان در این پارک از مسئولیت خود عزل شدند.

انتهای پیام/۴۱۱۰/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *