عرضه نداشتن‌ها را به حساب تحریم نگذاریم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف شامگاه جمعه در جلسۀ نهایی پیگیری و نظارت میدانی خود از استان خوزستان، اظهار کرد: گاهی در نقد این سفر به من می‌گویند «چرا در این سفر پروتکل‌ها را رعایت نکردی؟» و من می گویم نمی‌توان مشکلات را دید و حرف مردم را نشنید.

وی افزود: ما تجربه دفاع مقدس را داریم. اگر در صبح عملیات رزمنده، فرمانده‌اش رو کنار خودش نمی‌دید، احساس امنیت نمی‌کرد و در این ایام سخت کرونا وقتی به مردم قول دادیم با آنها باشیم و باید در کنار آنها باشیم و با آنها زندگی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم را دو چیز رنج می‌داد. یکی «مشکلات» و دیگری «تبعیض» و می‌گویند «چرا یکجا شهرک بعثت است و یکجا شهرک طالقانی؟»

قالیباف با تأکید بر اینکه اولویت ما در مجلس نظارت است و در مرتبه بعد قانون‌گذاری است، بیان کرد: نظارت ما از جنس نشستن در تهران نیست و به دنبال نظارت میدانی و سیستمی هستیم. نهاد مجلس، کمیسیون‌ها، هیئت‌رئیسه، رئیس و معاونان مجلس باید در خدمت تک تک نمایندگان برای حل مشکل مردم باشد.

وی اضافه کرد: گاهی امنیت ملی برای یک روستا آب آشامیدنی آن روستا است و نمی‌شود به مردم آن روستا بگوییم «آب نخور که ما کار مهم‌تر داریم» و همچنین نمی‌توانیم به بهانه کارهای ملی، از کارهای ضروری محلی پرهیز کنیم.

قالیباف تصریح کرد: به دنبال مچ‌گیری از مدیران نیستیم. هر مدیری که امین و قوی باشد به او شجاعت تصمیم‌گیری می‌دهیم و نظارت پسینی را قبول نداریم و باید در لحظه و هوشمند و سیستماتیک نظارت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مدیران قوی ما را یار و یاور خودشان بدانند و هدف اصلی پیگیری مشکلات مردم است نه چیز دیگری‌.

وی با بیان اینکه آن چیزی را که نمی‌توانیم جبران کنیم، زمان است، یادآور شد: پروژه ۳۰ سال و ۲۰ سال معطل مانده است و هیچ جای دفاعی ندارد و این امر ابداً معنا و مفهوم ندارد. پس بر این مسائل نظارت می‌کنیم.

قالیباف تأکید کرد: در همین هفته در مجلس سایتی را بالا می‌آوریم و تصمیمات این سفر در حوزۀ اجرایی و تقنینی را شفاف اعلام خواهیم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: از ۴۰ روز پیش پیگیر این تصمیمات بوده‌ایم. سه نوبت در تهران با استاندار جلسه گذاشتیم. بنده با وزرای مربوطه جلسه داشتم و جمع‌بندی کردیم و همچنین با مجمع نمایندگان به توافق رسیده‌ایم.

وی در ادامه گفت: در آن همه بحث‌ها ثبت و ضبط می‌شود تا کار مهمی در راستای هوشمندسازی و شفاف‌سازی انجام شود.

قالیباف خبر داد: همه مردم با زمان‌بندی خواهند دید که چه کاری قرار است صورت گیرد چرا که این حق همۀ مردم است و وظیفۀ ماست که پاسخگو باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آب شرب، آب کشاورزی، فاضلاب و آب سطحی از اولویت‌های فعالیت‌های ماست.

وی افزود: کارهایی که باید همین امسال انجام شود مشخص شده است و در اولویت است و کارهایی را که در بودجه ۱۴۰۰ باید پیش‌بینی کنیم، معلوم خواهیم کرد و همچنین پروژه‌هایی را که در برنامه هفتم توسعه یعنی تا ۱۴۰۴ باید مطرح شوند نیز باید مشخص شود.

قالیباف گفت: مردم از ما انتظار دارند تا پایان این دولت، ۷۰۰ روستای دارای تنش آبی در استان خوزستان را سر و سامان دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که مردم را در استان رنج می‌دهد بحث اشتغال است.

وی تأکید کرد: بعضی موارد را اورژانسی دنبال خواهیم کرد و علاوه بر کارهای قبلی که دنبال خواهد شد، مکانیسم‌هایی را برای ایجاد اشتغال مشخص کرده‌ایم و در سایتی که گفته شد اعلام خواهد شد. برنامه برای اشتغال ۳۰ هزار نفر را در این راستا داریم.

قالیباف اضافه کرد: ضمناً ما متمرکز بر قشر زنان سرپرست خانوار هم به دنبال اشتغال ۱۰ هزار نفر جدا از ۳۰ هزار نفر دیگر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عرضه و شجاعت نداشتن خودمان را به حساب تحریم نگذاریم، گفت: در کشور ما متأسفانه برای کاری نکردن از کسی توضیح نمی‌خواهند ولی اگر کار کرد باید روزانه به ۲۰۰ نفر جواب پس بدهد.

وی افزود: در بخش مسائل اجتماعی برای نقاط مناطق آسیب‌پذیر در ۱۷ شهرستان خوزستان برنامه‌های ویژه داریم که در سایت اعلام خواهیم کرد.

قالیباف یادآور شد: گله‌مندی اکثر جوانان خوزستان از مسائل استخدامی اعم از استخدام بومیان نیز مدنظر است و در دستور کار خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم و جدی ما در تولید، شرکت‌های دانش‌بنیان است چرا که این بسیاری از نابسامانی‌ها را حل خواهد کرد و تلاش می‌کنیم تا در این بخش، محور فعالیت‌های ما فعالیت‌های مردمی باشد نه دولتی.

وی افزود: چهار مرکز نوآوری را برای حوزۀ دانش‌بنیان تأسیس می‌کنیم تا به سرعت کارهای مرتبط با آن پیش برود و جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

قالیباف تأکید کرد: احکام برنامۀ هفتم توسعه را با کلی‌گویی نخواهیم نوشت مطمئن باشید و همچنین برای هر استان در برنامه احکام جداگانه خواهیم داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: باید احکام و قوانین قابل اجرا باشد. اولین بی‌حرمتی به قانون، اجرایی و عملی نبودن آن است.

وی در پایان گفت: امیدواریم در مجلس شورای اسلامی و عزیزانمان در قوه مجریه و قوه قضائیه دست به دست هم دهیم و در همۀ سطوح با همدلی کارها را به نفع مردم پیش ببریم و دینمان را به خوزستان ادا کنیم.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *