ظریف با نخست وزیر هند دیدار کرد/ همکاری‌های اقتصادی محور رایزنی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بعدازظهر امروز (چهارشنبه) با «نارندرا مودی» نخست وزیر هندوستان دیدار و گفتگو کرد.

روابط دوجانبه، همکاری‌های تجاری و اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی، همکاری در چابهار و مهم‌ترین موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی از مهمترین محورهای گفتگو در این دیدار بودند.

گفتنی است، وزیر امور خارجه شب گذشته برای شرکت در پنجمین اجلاس گفتگوی بین‌المللی  «رایسینای هند» وارد دهلی نو شد؛ او در دیدار با «نیلس آنن» وزیر مشاور در امور خارجی دولت فدرال آلمان با انتقاد از بی عملی اروپایی‌ها در قبال تعهداتشان در برجام، اقدام آنها برای استفاده از مکانیزم حل و فصل اختلافات را از نظر حقوقی بی مبنا و از نظر سیاسی اشتباه راهبردی خواند.

ظریف امروز(چهارشنبه) در دیدار با «حمدالله محب»  مشاور امنیت ملی افغانستان درباره تحولات منطقه‌ای، به‌ویژه پس از ترور سپهبد شهید سلیمانی و آخرین شرایط سیاسی و گفتگوهای صلح در افغانستان گفتگو و تبادل نظر کرد.

وی به‌طور خصوصی با «آجیت دوال» مشاور امنیت ملی هند نیز دیدار و گفتگو کرد.

همچنین بعدازظهر امروز «اورماس رینسالو» وزیر امور خارجه استونی در دیدار با ظریف درباره روابط دوجانبه، تحولات برجام و شرایط منطقه‌ای گفتگو و تبادل نظر کرد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *