طرح نسخه‌های شفابخش در صحن امام‌زاده صالح(ع) برگزار می‌شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

شکوفه کریمی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و پزشکی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: طرح نسخه‌های شفابخش از روز گذشته به مدت پنج روز در صحن امام‌زاده صالح (ع) برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: هر سال پزشکان داوطلب در ماه مبارک رمضان به صورت داوطلبانه در این طرح شرکت می‌کنند و امسال نیز این طرح خیرخواهانه به مدت پنج روز برگزار می‌شود.

کارشناس روابط عمومی انجمن بیماری‌های نادر خاطرنشان کرد: پزشکان حاضر در این طرح از ساعت ۵ تا ۸ شب به ویزیت رایگان مردم می‌پردازند و یکی از نکات مهمی که در برگزاری این طرح مطرح است، خروجی و غربالگری بیماری‌های نادر است.

وی با اشاره به اینکه این غربالگری برای ما بسیار اهمیت دارد، افزود: تعدادی از مردم به بیماری‌های نادر مبتلا هستند که خودشان هم نمی‌دانند و این طرح چند روزه می‌تواند در شناسایی تعدادی از آنها مؤثر باشد.

کریمی با تأکید بر اینکه بیماران بی‌بضاعت می‌توانند در این طرح چند روزه ویزیت شوند، ادامه داد: امسال سه غرفه در صحن امام‌زاده صالح (ع) برگزار و پزشکان براساس زمان و وقت خود در این غرفه‌ها حاضر می‌شوند. به‌طور مثال پزشک پوست دو روز، پزشک مغز و اعصاب دو روز، پزشک اعصاب و روان و پزشک عمومی هر روز در این غرفه‌ها حاضر هستند.

کارشناس روابط عمومی انجمن بیماری‌های نادر خاطرنشان کرد: از مدتی قبل فراخوانی به پزشکان داده شد و تعدادی از آنها اعلام آمادگی کردند و در حال حاضر ۱۰ پزشک در این طرح حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۵ بیمار نادر شناسایی شد، ادامه داد: بیماری‌های نادر، بیماری‌های ژنتیکی هستند که شیوع‌شان بسیار کم است و برای هر کدام از آنها تعریف جداگانه‌ای وجود دارد. در برخی از بیماری‌های نادر یک نفر از ۱۰ هزار نفر مبتلا می‌شود و گاهی نیز این آمار بسیار کمتر از این است.

انتهای پیام/۴۰۸۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *