صمیمیت چتری است که می‌توان با آن در مسیر خوشبختی قدم زد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، از ستاد ازدواج دانشجویی، حجت‌الاسلام مهدی هادی در ویژه برنامه آشیانه از مجموعه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی بیست و دومین دوره طرح ازدواج دانشجویی همسفر تا بهشت گفت: صمیمیت که به تعبیر ساده به روابط نزدیک همراه با همدلی، پذیرش و توانایی بیان عاطفی گفته می‌شود، می‌تواند مانند چتری بزرگ بر سر ناملایمات گاه سوزاننده زندگی مشترک زوج‌ها قرار گیرد و در زیر سایه آن زوج‌های جوان را از ثمرات خود بهره‌مند سازد.

وی داشتن ارتباط مؤثر برای دستیابی به اولین فاکتور صمیمیت را ضروری دانست و افزود: برای داشتن ارتباط موثر زوج‌های جوان باید بتوانند پیام خود را بدون سوء تفاهم و تحریف به همسرشان انتقال دهند.

این روانشناس، شناخت همه‌جانبه و دقیق همسر را از مهمترین راه‌های دستیابی به ارتباط مؤثر برشمرد و بیان کرد: شناخت همه‌جانبه همسر شامل شناخت فرهنگی، شناخت شخصیتی و شناخت جنسیتی همسر است و اگر زوج‌ها بتوانند در این موضوعات شناخت کافی از یکدیگر پیدا کنند، یکی از پله‌های صمیمیت را طی کرده و به خوشبختی نزدیک می‌شوند.

مدیر آموزش گروه روانشناسی مؤسسه علوم انسانی قم با بیان اینکه زن و مرد از حیث سخن گفتن با یکدیگر بسیار متفاوت هستند، ابراز کرد: زن‌ها متخصص گفتگوی کم‌محتوا هستند و این موضوع اصلاً خصلت بدی برای آنان نیست چون از لحاظ فطرت نیاز شدید به گفت‌و‌گو دارند و اکثر زن‌ها مهمترین نماد صمیمت را در حرف زدن می‌دانند اما در مقابل آقایان، حرف زدن برایشان ابزاری برای انتقال اطلاعات است و تا زمانی که اطلاعاتی راجع به موضوعی نداشته باشند حرفی نمی‌زنند.

وی در توصیه به تازه دامادها برای اینکه همسرشان همراهشان شود، سه راهکار را معرفی کرد و گفت: اولین راهکار این است که با همسرتان حرف بزنید و در جنبه‌های مختلف گفتگو، با او همراه شوید؛ دوم، به او مرتب و پیاپی بگویید دوستت دارم و سوم اینکه او را کشف کنید.

هادی در قسمت پایانی سخنرانی خود جوانان را به ساختن آلبوم شادی دو نفره ترغیب و تأکید کرد: از اتفاقات خوب دونفره خود آلبومی درست کنید و هر از گاهی با همسرتان این آلبوم را ورق بزنید تا مانع از ورود روزمرگی و یکنواختی به عنوان یکی از آفات زندگی مشترک، شوید.

انتهای پیام/۴۱۱۵/ ۴۱۲۲/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *