صدور کارنامه برای فعالیت والدین دانش آموزان

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا نورعلی عباسپور، مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در دومین روز از سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش با بیان اینکه مدیران مدارس باید به‌عنوان راهبر آموزشی زمان و وقت مناسبی را در هفته برای والدین اختصاص بدهند و با آنها گفت‌وگو کرده و دغدغه‌هایشان را رفع کنند گفت: باید این ارتباط گسترده و با تک تک والدین چه حضوری و چه غیرحضوری ارتباط برقرار شود.

وی افزود: همچنین باید از والدینی که به‌عنوان ناظر آموزشی نقش آفرینی می‌کنند حمایت و از ظرفیت والدین استفاده کنیم. می‌توان از ظرفیت مادران  و پدرها به‌عنوان معلم یار و پشتیبان فنی استفاده کرد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد شماری از والدین در استفاده از این ابزارها دچار مشکل‌اند و در مقابل اولیایی داریم که  مهندس‌اند یا فنی‌اند و یا با ابزار آشنایی کامل دارند.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خوب است کارنامه‌ای برای والدین پیش بینی کنیم که  فعالیت‌هایشان دیده شود، به انتخابات شورای انجمن اولیا و مربیان مدرسه‌ها در مهرماه اشاره کرد و گفت: سال گذشته انتخابات الکترونیک را در ۲۰ درصد مدارس پیش بینی کرده بودیم اما امسال زیرساخت‌های لازم فراهم شده است.

عباسپور افزود: امسال در مناطق زرد ۸۰ و در مناطق قرمز ۱۰۰ درصد انتخابات الکترونیکی خواهد بود.

وی با بیان اینکه اتاق گفت‌وگوی اولیا را برای ۳۰ درصد مدارس پیش بینی کرده‌ایم گفت: انجمن اولیا و مربیان با معلمان، والدین دیگر و …. رایزنی و جلساتی برگزار می‌کنند.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش  ادامه داد: یک بسته تحولی در حوزه انجمن اولیا و مربیان تحت عنوان «مدرسه کانون تربیتی محله» طراحی شده است که زندگی اجتماعی را با یادگیری‌های مدرسه تلفیق می‌کند. امسال ۱۰ درصد مدارس  هر استان مجری این طرح در سال جاری خواهند بود و هدف اصلی‌اش این است که مدرسه به‌عنوان محور فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی محله قرار بگیرد. مسئولان محلی باید همکاری کنند. 

عباسپور با اشاره به اینکه در بحث حمل و نقل دانش آموزان سوالات استان‌ها برای طرح در این جلسه زیاد بوده است گفت: جایگاه تصمیم گیر اصلی در هر شهرستان، کارگروه ماده ۱۸ است و تصمیم گیری‌ها متمرکز نیست. این موضوع به شهرستان‌ها تفویض شده است. 

وی ادامه داد: سامانه سپند با همکاری وزارت کشور راه اندازی و نواقص آن با همکاری حوزه فناوری مرتفع شده است. میزان استفاده کنندگان از سرویس امسال زیاد نیست اما برای همان‌ها که استفاده می‌کنند پیش بینی‌هایی را انجام دادیم.

به گفته وی کانال متمرکزی در شبکه شاد به انجمن اولیا مربیان اختصاص یافته و دو میلیون عضو دارد و هر هفته یک دوره آموزشی بارگذاری می‌شود و استقبال از آن خوب است.

وی افزود: ۱۰ هزار مدرس خانواده داریم. ۹۲ مرکز محلی آموزش خانواده راه اندازی شده و بر آموزش خانواده‌هایی که فرزندشان وارد مدرسه نشده‌اند متمرکز است؛ یعنی از تولد تا زمانی که وارد مدرسه  می‌شوند. ۳۸۰ مرکز مشاوره خانواده داریم که تلاش می‌کنیم به اشکال مختلف تقویت‌شان کنیم.

انتهای پیام/۴۱۲۷

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *