صدور حکم حبس برای ۱۶۷ شهروند بحرینی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، اسناد قضایی منتشر شده اخیر و اظهارات وکلای بحرینی نشان می دهد برای ۱۶۷ شهروند این کشور به اتهام تحصن سال ۲۰۱۷ مقابل منزل شیخ عیسی قاسم، مرجع شیعی بحرین، احکام حبس ۶ ماهه تا ۱۰ ساله صادر شده است.

بر این اساس، این احکام شامل ۵۶ حکم زندان ده ساله است و سایر محکومیت ها عمدتا یک سال زندان است. دادگاه رژیم آل خلیفه ۲۱ مه ۲۰۱۷ پس از گذشت بیش از سه ماه از اقامت اجباری شیخ «عیسی قاسم» روحانی ارشد شیعیان این کشور، ضمن سلب تابعیت، او را به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت ۱۰۰ هزار دینار بحرین (۲۶۵ هزار دلار آمریکا) جریمه محکوم کرد.

همچنین درآستانه برگزاری جلسۀ محاکمه شیخ عیسی قاسم، مردم بحرین با پوشیدن کفن در حمایت از این روحانی برجسته در سراسر این کشور تظاهرات و صدها نفر مقابل منزل این روحانی شیعی تحصن کردند. در آن روز ۵ شهروند بحرینی به شهادت رسیدند و صدها تن بازداشت شدند.

بعد از خیزش سال ۲۰۱۱ مردم بحرین علیه تبعیض و بی عدالتی رژیم آل خلیفه، دادگاه های جمعی به موضوعی عادی از سوی پادشاهی این کشور علیه اکثریت شیعی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *