شکایات واصله درباره بورسیه‌ها در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

علی خضریان در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح دومین نشست کمیته فرهنگی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت: شکایت واصله در خصوص بورسیه‌ها و جذب فارغ التحصیلان در دانشگاه‌ها با حضور مسئولان وزارت علوم، دیوان محاسبات، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت مرکزی جذب و تعدادی از نمایندگان شاکیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در ابتدای جلسه معاون پارلمانی وزارت علوم پذیرفت که به مصوبه کمیسیون اصل ۹۰ در سال ۹۴ پایبند بوده و به غیر از همان ۳۶ نفری که در اظهار اطلاعاتشان به وزارت علوم ایراداتی وجود داشت، ما بقی هیچ مشکلی نداشته و بر مبنی همان مصوبه در جهت جذب آنها تلاش خواهند کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد افرادی که صلاحیت عمومی و علمی آنها پیش از این مبتنی بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۲۰۸ مورخ ۹۷/۲/۴ هیئت عالی جذب تایید شده است، مشکلاتشان بر طرف و وزارت علوم در اسرع وقت نسبت به جذب آنها اقدام کند.

خضریان افزود: همچنین مقرر شد وزارت علوم ظرف مدت کمتر از یک هفته گزارش آخرین وضعیت بورسیه‌ها و فارغ التحصیلان و همچنین آخرین وضعیت جذب ۳۶۲۰ نفر را به صورت کامل به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کند تا مشکلات آنها طبق مصوبه این کمیسیون پیگیری شود.

وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد کمیسیون اصل ۹۰ کارگروه ویژه ای متشکل از نمایندگان وزارت علوم، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت عالی جذب و نماینده‌های شکات به منظور بررسی وضعیت جذب فارغ التحصیلان تشکیل دهد. بنابراین کارگروه مذکور براساس فهرست آخرین وضعیت دانشجویان و فارغ التحصیلان بورسیه، مشکلات تمامی آنها را مورد بررسی قرار داده و ضمن تطبیق با قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حل مشکلاتشان تلاش می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه هتک حیثیت فارغ التحصیلان بورسیه و نخبه‌های دانشگاهی از طرف وزارت علوم صورت گرفته است، مقرر شد این وزارتخانه پیشنهادهای خود را به صورت مکتوب در راستای اعاده حیثیت از آنها به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کرده تا مورد بررسی قرار گیرد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *