شناسایی و ایمن‌سازی نقاط پرخطر جاده‌های مشهد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط‌عمومی دادستانی کل کشور، غلامعلی صادقی در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه رفع نقاط حادثه‌خیز در استان خراسان رضوی اظهار کرد: بستن کمربند ایمنی سرنشینان عقب خودرو‌ها به صورت مستمر کنترل و طرح برخورد با تخلفات سبقت غیرمجاز، تجاوز به چپ و استفاده از تلفن همراه حین رانندگی توسط پلیس راه اجرا شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی اذعان کرد: طرح برخورد با رانندگان پر خطر که در محور‌های مواصلاتی استان سرعت بالای ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت دارند اجرا شد و توسط پلیس راه و دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی بیش از ۷۰ خودرو توقیف شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح پایلوت پیشگیری از تصادفات در محور آزادراه شهید شوشتری و بلوار وکیل‌آباد مشهد گفت: این طرح در راستای ارتقای فرهنگ اخلاق حرفه‌ای در امر رانندگی به اجرا درآمد؛ برای اجرای بازگشایی محور فرمانیه به مجیدیه در راستای کاهش ترافیک محور وکیل‌آباد به شهرستان طرقبه و شاندیز پیگیری به عمل آمده است.

صادقی تصریح کرد: در محور‌های مواصلاتی میامی به سبزوار و محور سبزوار به نیشابور به علت کویری بودن مسیر و عدم جاذبه گردشگری و عدم وجود استراحتگاه‌های مجهز در این دو محور شاهد وقوع تصادفات جرحی و فوتی متعدد به‌دلیل خستگی و خواب‌آلودگی بودیم؛ بر همین اساس طرح توانمندسازی ۱۹ روستایی که در حاشیه این محور قرار دارند با دو هدف ایجاد اشتغال پایدار به منظور عدم مهاجرت روستاییان به شهر‌های بزرگ استان خراسان رضوی و کاهش تصادفات فوتی و جرحی به اجرا درآمد.

دادستان خراسان رضوی در ادامه به اعزام روزانه ۱۴ تیم گشتی توسط پلیس راه شهرستان سبزوار به منظور پیشگیری از تصادفات محور میامی-سبزوار اشاره کرد و گفت: نقاط پرتصادف محور مشهد-شاندیز، محور رباط سفید، دوربرگردان حکیم‌آباد محور چناران به قوچان، دوربرگردان اخملد محور چناران-قوچان و محور سبزوار-نیشابور ایمن سازی شد.

صادقی در ادامه به ساخت چهار سکوی استقرار پلیس راه اشاره کرد و گفت: محل عبور عابرپیاده بین نیوجرسی‌ها انسداد و روشنایی گردنه سبز اصلاح و تکمیل شد و همچنین روشنایی موقعیت کیلومتر ۵۵ محور سبزوار-نیشابور تکمیل شد و ایمن‌سازی و احداث سرعت‌گاه سینوسی نیز تکمیل شد و گاردریل محدوده ویرانی نصب شد.

وی در پایان با اشاره به افزایش ایمنی محور تربت حیدریه-رشتخوار با حذف موانع دید در تشریح اصلاح نقاط پرتصادف گفت: سه راهی مهنه، کمربندی کاریز محور تایباد-تربت جام، ویلا‌های محور آزادراه مشهد-باغچه، تقاطع قوش خزایی محور سرخس-مشهد، پل قلندرآباد محور تربت‌جام-فریمان و تقاطع میاندهی محور فیض آباد-بجستان مورد اصلاح قرار گرفت.

انتهای پیام/۴۱۱۰/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *