شریعتی:‌ آمریکا حق استفاده از امتیازات برجام را ندارد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

غلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به غیرقانونی بودن درخواست آمریکا برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران بیان کرد: براساس قواعد حقوق بین‌المللی زمانی که یک کشور از یک معاهده خارج می‌شود حق اظهارنظر در خصوص آن و استفاده از امتیازات آن را ندارد. آمریکا دو سال پیش اولین نفری بود که برجام را زیرپا گذاشت و از آن خارج شد.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون آمریکا این حق را ندارد که دست به امتیازات برجام زده و خواستار فعال سازی مکانیسم ماشه علیه ایران شود. آمریکایی‌ها خود یک جانبه از برجام خارج شده‌اند و در طول دو سال گذشته تمام تلاش خود را برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران به کار گرفته است.

این عضو هیات رییسه فراکسیون دیپلماسی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اما جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر ظرفیت‌های درونی در برابر فشارهای آمریکایی‌ها ایستاد و امروز نیز آمریکا نمی‌تواند با مطرح کردن چنین تهدیدهایی که اساسا غیرقانونی است فشار را بر ایران تشدید کند. آمریکایی‌ها خود اولین نفری بودند که برجام را زیرپا گذاشتند و ایران در عمل به تعهداتش در برجام کوتاهی نکرد.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز ایران است که در بحث برجام می‌تواند مدعی باشد و آمریکا حقی ندارد تا در امتیازات برجام استفاده کند. امروز تمام کشورهای دنیا مواضع آمریکا را در حوزه برجام نمی‌پذیرند و در بحث تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران نیز شاهد انزوای آمریکا در سطح بین‌الملل بودیم.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *