شرکت درمرحله دوم انتخابات مجلس، کمبودهای قانونگذاری را رفع می‌کند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

جواد عامری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتخابات مرحله دوم مجلس یازدهم که قرار است فردا (جمعه) برگزار شد، اظهار کرد: انتخاب تک‌تک نمایندگان مجلس در انتخابات توسط مردم، آثار مهمی در روند قانون‌گذاری و اداره کشور دارد یعنی هر نماینده مجلس، علاوه تاثیرگذاری‌های منطقه‌ای و بومی، می‌تواند حضور و فعالیتش در سطح ملی نیز مؤثر باشد.

عامری گفت: امروز مردم انتظاراتی را از مجلس یازدهم دارند و عملکرد چند ماهه نمایندگان فعلی را هم دیده‌اند، از سوی دیگر تنها ۱۰ حوزه انتخابیه به مرحله دوم انتخابات رفته‌اند، اما ورود نمایندگان باقی مانده به مجلس، تحولات زیادی می‌تواند ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه هنوز قضاوت و ارزیابی درباره عملکرد مجلس نوپای یازدهم زود است، گفت: با این وجود در این چهار ماه که مجلس یازدهم آغاز به کار کرده، اقدامات مهم و قبال توجهی انجام گرفته است.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران تاکید کرد: امروز مجلس به دلیل تکمیل نبودن تعداد نمایندگانش طبیعتاً کمبودهایی به لحاظ قانوگذاری و عملکردی دارد که با انتخاب نمایندگان باقی مانده در مرحله دوم انتخابات، این کمبودها جبران خواهد شد.

عامری با تاکید بر اینکه مشارکت در مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم را باید با نمونه مشابه خودش در دوره‌های گذشته مقایسه کرد، گفت: ممکن است میزان مشارکت در انتخابات فردا، به دلیل شرایط کرونایی کشور، مقداری با چالش مواجه باشد.

وی افزود: به نظر من کسانی در انتخابات دور دوم مجلس یازدهم شرکت می‌کنند و پای صندوق‌ها می‌روند، بینش سیاسی عمیقی دارند چراکه شرایط غیرعادی کشور و چالش‌های اقتصادی، مانع آنها در امر مشارکت سیاسی نشده است.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *