شرکت‌ها از ارائه خدمات صفر خارج و در حوزه شتاب‌دهنده‌ها وارد شوند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعد از ظهر پنج شنبه در نشست یک روزه مرکز شتاب دهی در محل پارک فناوری پردیس که با حضور یکی ازنمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران شرکت های نوآوری،شرکت‌های سرمایه گذاری برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت : راه های مختلفی برای گذر از سیستم سنتی به تکنولوژی وجود دارد که شتاب دهنده های مالی، پسماند محیط زیستی، سلامت دیجیتال، حوزه ژنتیک، شتاب دهنده های هوا و فضا همگی از جمله این خدمات هستند.

ستاری در ادامه با بیان اینکه امکان استقرار شتاب دهنده ها در هر جایی میسر نیست گفت: امروز همه به دنبال ایده های خدماتی هستند، فروشگاه‌های آنلاین بسیار زیادی داریم اما ایده های پول سازتری وجود دارد که باید راجه به آنها ایده پردازی های درستی صورت بگیرد تا به مرحله اجرایی برسند لذا توصیه می‌کنیم که شرکت ها از حوزه‌های خدماتی و ارائه خدمات صفر، خارج و در حوزه تکنولوژی مانند شتاب‌دهنده‌ها وارد شوند.

ستاری بیان داشت: شتاب‌دهنده‌ها آینده خوبی در حوزه‌های هوافضا، مالی، سلامت الکترونیک که دنیای بزرگی است و با هزاران ایده می‌توانند پیاده کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با قبیح دانستن عمل کپی ایده ها افزود: کسانی که ایده و نوآوری و اختراعی را به ثبت می رسانند مسلما زحمات و تلاش های زیادی را به به ثمر رساندن آن طرح داشته اند که با فرآیند کپی تمام این زحمات زیر سول می رود لذا اهمیت این موضوع به قدری است که در صورت ادامه دار بودن کپی ایده های خلاقانه از بین خواهد رفت.

وی گفت: الگوی سازی و نشان دادن نمونه های موفق برای شرکت های شتاب دهنده در حوزه کاری شرکت های دولتی است و یک مشکل بزرگ در این بخش وجود دارد و آن این است که همه یک ایده را استفاده می‌کنند و هم اکنون ۷۰ تا ۸۰ شرکت ها در حوزه تاکسیرانی فعال هستند و مشکلاتی در حوزه برون شهری وجود دارد.

ستاری بیان داشت: یکی از اصلی ترین تسهیلاتی که شتاب‌دهنده‌ها درخواست می‌کنند تهیه مکان فعالیت است و محل مورد وثوق این نوع شرکت‌ها در مجاورت دانشگاه‌ها و یا وسط شهر است که این مشکل را جدی می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *