شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیازمند بازار ایران هستند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

حرمت‌الله رفیعی در گفتگو با خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص لغو پروازهای خارجی و کاهش ورودی مسافران و گردشگران از خارج کشور در اثر سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: طبیعی است که وقتی به هر دلیلی اتفاقی در کشور رخ‌داده و فضای خبری مربوط به این اتفاق ملتهب شود، مسافران سفر غیرضروری خودشان را به ایران لغو کرده یا به تعویق می‌اندازند.

وی با اشاره به سقوط هواپیمای مالزیایی در ماه‌های گذشته که ماه‌ها از آن اطلاعی در دست نبود، افزود: اتفاقی که در کشور ما افتاد می‌توانست در هر جای دیگر دنیا هم بیفتد، نباید بیش از اندازه بزرگنمایی شود. هنر بخش خصوصی و دولتی در این است که التهاب موجود در جامعه را هر چه سریع‌تر کاهش دهد.

رئیس انجمن دفاتر مسافرتی کشور ادامه داد: به‌دلیل عدم حضور بعضی ایرلاین‌‌ها از برخی کشورها مثل کانادا، آمریکا، انگلیس و … که به ایران پرواز ندارند، ایرلاین‌های برخی کشورها مثل «لوفت هانزا» سهم خوبی از سود بازار مسافرت‌های هوایی ایران می‌برند. پس خروج آن‌ها از مسیر هوایی ایران و حمل‌ونقل مسافران در این مسیر کوتاه‌مدت خواهد بود چراکه منافع آن‌ها ایجاب می‌کند که به ایران بازگردند و به زودی با التماس برمی‌گردند.

رفیعی یادآور شد: با توجه به کاهش حجم سفرها، ناوگان هوایی خودمان می‌تواند تاب آورده و به بسیاری نقاط، پوشش لازم هوایی را داشته باشد. حتماً تعهدات لازم از آن‌ها اخذ شود.

وی با طرح این موضوع که شرکت‌های ایرانی بین 500 میلیون تا سه میلیارد تومان به شرکت‌های ایرلاین خارجی ضمانت‌نامه داده‌اند ادامه داد: در حال حاضر با خروج این شرکت‌های هواپیمایی خارجی، پول‌ها بلوکه است و مشخص نیست دفاتر مسافرتی پولشان را باید از چه کسی بگیرند، درحالی‌که اگر شرکت ایرانی فقط یک روز پرداخت هزینه ایرلاین‌های خارجی را به تعویق می‌انداخت آن‌ها به‌هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آمدند.

رئیس انجمن دفاتر مسافرتی کشور تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی علاوه بر اینکه باید برای ورود مجددشان سخت‌گیری شود، باید مواخذه نیز شوند.

انتهای پیام /۴۱۴۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *