شاید سقف وام قرض الحسنه به ۳۰ میلیون تومان افزایش یابد

کد خبر : ۴۰۱۱۵
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از پیشنهاد این بانک به منظور افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه به شورای پول و اعتبار خبر داد و گفت: با تصویب این شورا قرار است سقف تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر به ۲۵ الی ۳۰ میلیون تومان برسد.

مرتضی اکبری افزود: تاکنون سقف تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ۱۵ میلیون تومان بوده است که این رقم بر اساس محدودیت این منابع و به‌منظور بهره‌مندی قشر وسیعی از آن، این مبلغ در نظر گرفته‌شده بود و در حال حاضر به دلیل بالا بردن کارآرایی این وام‌ها درصدد افزایش آن هستیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: هدف‌گذاری بانک قرض‌الحسنه مهر در گام اول پوشش نیازهای ضروری مردم و در درجه دوم هدایت این تسهیلات از اقلام مصرفی به سمت کارآفرینی و تخصیص آن به اشتغال خرد و خانگی است.

اکبری با اشاره به عملکرد مناسب بانک قرض‌الحسنه مهر دریکی و دو سال گذشته اظهار داشت: در سال ۹۴ منابع و مصارف این بانک به ترتیب با رشد ۳۰ و ۲۲ درصدی همراه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در این بانک نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان منابع جدید جذب و ۴۵۰۰ میلیارد تومان هم منابع در قالب تسهیلات به بخش‌های مختلف تزریق‌ شده است.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تأکید بر اینکه مطالبات معوق این بانک تنها یک درصد است، اعلام کرد: از آنجایی‌که بیشتر این تسهیلات خرد و کسانی که این وام را اخذ می‌کنند افراد معتقدی هستند به بازپرداخت آن نیز پایبند تا افراد بیشتری بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

اکبری اذعان داشت: معیارهای بانک مرکزی در بخش نظارت در بانک قرض‌الحسنه مهر به‌خوبی اجراشده و اعضای مجمع از عملکرد این بانک رضایت کامل داشتند و آن را با تصویب صورت‌های مالی شفاف این بانک نشان دادند.

وی در خاتمه با اشاره به افتتاح ۶۵۰ هزار سپرده جدید در این بانک، بیان کرد: این بانک ۴۸۰ هزار فقره تسهیلات جدید نیز پرداخت کرده و دارای سه میلیون و ۷۰۰ مشتری است.

اکبری قرض‌الحسنه

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *