شاخص کل بورس پشت ایستگاه ۸۰ هزار واحدی

به گزارش بانک مردم به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۹ اردیبهشت ماه ۹۶ با افزایش ۱۵۸ واحدی به رقم ۷۹ هزار و ۷۵۵ واحد دست یافت.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۵۵ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۶۸۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور اما با  افزایش ۱۰۸  واحدی به رقم  ۸۷ هزار و ۶۸۹  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۱۶۵ واحدی به رقم  ۵۵ هزار و ۲۴۳  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۶  واحدی عدد  ۱۷۷ هزار و ۳۵۱  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش یک واحدی به عدد ۹۲۱  واحد رسید.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پالایش نفت اصفهان با ۵۹ واحد، پالایش نفت تهران با ۴۶  واحد و خدمات انفورماتیک با ۴۰  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت گروه مپنا با ۴۰ واحد ، آسان پرداخت پرشین با ۲۹ واحد و فولاد خوزستان با ۲۵ واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۱۵ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۸۹۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۷ هزار و ۲۵۸  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان هگمتان سرمایه‌گذاری توکافولاد، حق تقدم خرید داروسازی فارابی و حق تقدم خرید سهام بیمه حافظ سرمایه‌گذاری فنی مهندسی مشانیر از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان سفید نی‌ریز، شیر پاستوریزه پگاه فارس، بیمه کوثر، حق تقدم خرید سهام آهنگری تراکتورسازی ایران متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۱۰ میلیون سهم پالایش نفت اصفهان به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان در محدوده صفر تابلو از سوی سهامدار عمده منتقل شد.

در شرکت البرز دارو امروز ۲ میلیون سهم به ارزش بیش از دو و نیم میلیارد تومان کد به کد شد.

در بازار معاملاتی بلوکه نیز بیش از ۴۵۴ میلیون سهم بانک آینده به ارزش کمتر از ۵۰ میلیارد تومان از کد سهامدار عمده حقیقی به کد حقوقی روی صفر تابلو کد به کد شد.

بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی اصلاح قیمت سهام در برخی نمادها از جمله خودروهایی را شاهد بود که گروه پالایشی‌ها همزمان با افزایش انتظارات برای اعلام خبرهای مثبت در این گروه با اقبال خریداران اغلب حقیقی روبرو شدند. هر چند که عرضه‌های کم حجم حقوقی‌ها در این گروه مانع از تثبیت صف خرید میلیونی پایدار شد.

در گروه هلدینگ‌های پتروشیمی نیز اگرچه در شرکت‌های پتروشیمی روندی ثابت و کم نوسان حاکم است، اما این هلدینگ‌ها همچنان حامی‌های سفت و سخت نماگرهای بازار سهام از طریق بازار سازی سهام هستند.

در میان گروه‌های کوچک مورد اقبال بازار امروز گروه دارویی‌ها همچنان با اقبال خریداران سهام روبرو هستند و این در حالی است که بازار پایه فرابورس دوباره با نوسان ۱۰ درصدی قیمت سهام شرکت‌های اغلب دچار زیان انباشته و مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت است.

بازار سهام امروز بازاری متعادل و کم حجم بود که در کنار اصلاح قیمت سهام در گروه‌های پربیننده شاهد پیشرو شدن گروه پالایشی‌ها در حجم‌های محدود بود.

شاخص کل بورس پشت ایستگاه ۸۰ هزار واحدی

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *