سیل گلستان و شیراز نشانه کم توجهی مسئولان است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی در خطبه‌های نماز جمعه ری با اشاره به سیل اخیر در کشور گفت: علت اصلی سیل در استان گلستان لایروبی نکردن مسیر رودخانه و در شیراز نیز تبدیل مسیل به مسیر بود، که نشان از کم توجهی مسئولان دارد، در حالی که افزایش نزولات آسمانی نشانه رحمت پروردگار است، اما مسئولان با تدبیر لازم باید این نعمت‌های آسمانی را مدیریت کنند.

وی با بیان این ک مدیریت بارش‌ها در شرایط کنونی که کشور دچار خشکسالی شده است، باید از مهم‌ترین برنامه‌های مسئولان باشد، گفت: بر اساس آمارها بیش از ۹۰ درصد مسئولان در زمان بروز سیل در پست‌های سازمانی خود حضور داشتند، اما قوه قضائیه باید با مسئولانی که در محل مأموریت خود نبودند به شدت برخورد کند.

امام جمعه موقت ری خواستار کمک رسانی مردم به سیل زدگان شد و افزود: همبستگی مردم در شرایط کنونی کشور بسیار ارزشمند است.

وی همچنین انتشار اخباری که در خصوص صحت آن تردید وجود دارد، را شایعه پراکنی دانست و گفت: باید شایعه پراکنی امتناع کرد، نباید با ایجاد خوراک رسانه‌ای مسموم برای دشمنان برای کشور ایجاد مشکل کرد.

ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز ری به ۱۲ فروردین اشاره کرد و افزود: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و روزی است، که برای اولین بار در تاریخ مردم مسلمان یک کشور با رأی قاطع یک نظام اسلامی را برای خود انتخاب کردند و امروز نیز از نعمت وجود آن بهرمند هستند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *