سیل در استان‌های دیگر نیز رخ می‌دهد مسافران سفر خود را لغو کنند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

اسماعیل رمضانی در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: هشدارهای مداوم از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها داده می‌شود، اما با این حال مسافران نوروزی به این مسائل کمتر توجه می‌کنند.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر در ادامه خاطرنشان کرد: سیل با کسی شوخی ندارد و آب‌های خروشان تماشا کردن ندارد، اگر در جایی آب خروشان دیدید باید از آن فاصله بگیرید.

وی با گلایه از اینکه متاسفانه برخی از همشهریان در داخل ماشین نشسته و از سیل عکس و فیلم می‌گیرند، تصریح کرد: غافل از اینکه ممکن است همین سیل آنها را نیز گرفتار کند.

رمضانی افزود: متأسفانه مردم چنین توصیه‌هایی را شوخی می‌گیرند و این موضوع جان شهروندان را به خطر می‌اندازد.

وی با تاکید بر اینکه متأسفانه در شیراز چندین کشته داشتیم ادامه داد: علت بیشتر این حادثه‌ها این است که افراد به جای آنکه آب خروشان را می‌بینند از محل حادثه فرار کنند در خودرو می‌نشینند و به فیلم برداری و یا تماشا می‌پردازند.

رمضانی با تأکید بر اینکه بارها و بارها کارشناسان در مورد مسائل مربوط به سیل هشدار داده‌اند ادامه داد: مردم باید هشدارهای ایمنی را جدی بگیرند، اما متأسفانه عدم رعایت این مسائل سبب می‌شود که آمارهای تلفات بالا رود.

مدیر کل روابط عمومی هلال احمر با تأکید بر اینکه در اکثر شهرهای کشور در روزهای آینده با مسائل بحرانی روبرو خواهیم بود از مردم خواست به توصیه های ایمنی توجه کنند.

رمضانی عنوان کرد: مسافران حتی‌المقدور سفرها را در چند روز آینده کنسل کنند و یا اگر در مسیر سفر هستند در شهرهای مسیر اتراق کرده و از ادامه مسیر خودداری کنند.

وی تاکید کرد: در چند شب آینده رانندگی در شب به شدت خطرناک است. مردم در مکان‌های عمومی چادر نزنند و در زیر سرپناه‌های مقرر شده اسکان پیدا کنند در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌ها توقف نداشته باشند و ماشین و وسایل خود را در ارتفاعات قرار دهند، زیرا احتمال وقوع سیل در شهرهای کشور جدی است و باید اینها را در نظر قرار داد.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۰۸۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *