سفیر لبنان در آلمان؛ گزینه احتمالی پست نخست وزیری لبنان

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، به دنبال استعفای «حسن دیاب» نخست وزیر تازه کار لبنان در پی انفجار ویرانگر بندر بیروت در روز چهارم اوت با ۱۹۰ قربانی، جریان مستقبل به رهبری «سعد حریری» نخست وزیر پیشین این کشور پس از برگزاری نشستی با حضور اعضای پارلمانی خود در روز یکشنبه، از نامزدی «مصطفی ادیب» سفیر لبنان در آلمان برای تصدی پست نخست وزیری اعلام حمایت کرد.

یک منبع بلندپایه شیعه نیز به خبرگزاری رویترز گفته است که حزب الله لبنان و جنبش امل نیز مصطفی ادیب را برای پست نخست وزیری نامزد کرده‌اند.

«جبران باسیل» نیز به رویترز گفت که «جنبش میهنی آزاد» بزرگترین بلوک مسیحی در لبنان نیز ادیب را برای تصدی پست نخست وزیری معرفی خواهد کرد.

در این میان، «میشل عون» رئیس جمهور مسیحی مارونی لبنان که از متحدان حزب الله بشمار می‌رود، ملزم است این نامزد را که از بیشترین میزان حمایت در میان اعضای پارلمان برخوردار است، در نشست مشورتی روز دوشنبه منصوب کند.

پس از تعیین نامزد، فرآیند تشکیل دولت جدید آغاز خواهد شد. تا زمان حصول توافق بر سر ترکیب دولت جدید، دولت حسن دیاب، نخست وزیر پیشین به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *