سرنگونی یک پهپاد اماراتی در شهر مصراته لیبی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که یک فروند پهپاد امارات که در حال بمباران اهداف غیر نظامی در جنوب شهر مصراته بود سرنگون شد.

این رویداد در منطقه «ابوقرین» رخ داد. «محمد قنو» سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی در این رابطه اعلام کرد که پهپاد سرنگون شده مجهز به موشک بود و پیش از آنکه فرار کند، هدف قرار گرفت و سقوط کرد.

گفتنی است از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی در سال ۲۰۱۱، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان «ارتش ملی لیبی» را حمایت می‌کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین ۱۳۹۸ با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه‌نظامیان متحد با آن مواجه شده و تا به امروز موفق نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا و سازمان ملل برخوردارند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *