سرقت میلیاردی هکر ۲۰ ساله از حساب‌های بانکی / سارق دستگیر شد

کد خبر : ۳۱۷۸۰
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: فرمانده انتظامی میاندوآب گفت: یک هکر حرفه‌ای ۲۰ ساله که توانسته بود با نفوذ به ۴۰۰ فقره حساب بانکی، بیش از یک میلیارد ریال را سرقت کند، دستگیر شد.

سرهنگ حسن شیخ‌نژاد اظهار کرد: به دنبال مراجعه دو نفر از شهروندان میاندوآبی به پلیس فتای این شهرستان مبنی بر این که بعد از خرید مجازی از طریق کارت بانکی، بدون اطلاع آنها خریدهای دیگری از کارت آنها صورت گرفته، موضوع در دستور کار پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی و اقدامات گسترده پلیسی، مشخص شد که یک فرد ۲۰ ساله، اهل شهرستان لاهیجان استان گیلان با راه‌اندازی سایت‌جعلی و با سرقت اطلاعات کارت‌بانکی افراد در نقاط مختلف کشور نسبت به خرید مجازی غیرمجاز اقدام می‌کرد.

سرهنگ شیخ‌نژاد اضافه کرد: به دنبال این اقدام، تیمی از پلیس شهرستان میاندوآب به لاهیجان اعزام شده و با دستور مقام قضائی این فرد را دستگیر و به میاندوآب انتقال دادند.

فرمانده انتظامی میاندوآب افزود: پس از بررسی و بازجوئی‌های به عمل آمده، وی به خرید مجازی با استفاده از اطلاعات کارت بانکی ۴۰۰ نفر اعتراف کرد.

وی اظهار کرد: این سارق مجازی در دو ماه اخیر به این شیوه حدود یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال از حساب بانکی افراد برداشت کرده است.

سرهنگ شیخ‌نژاد از کسانی که به شیوه مشابه از حساب بانکی آنها برداشت‌های غیرمجاز صورت گرفته خواست مراتب را جهت رسیدگی با پلیس فتای شهرستان میاندوآب در آذربایجان‌غربی در میان بگذارند.

وی از مردم خواست هنگام خرید مجازی از معتبر و غیرجعلی بودن درگاه‌ها در فضای مجازی اطمینان پیدا کنند و از سایت‌هایی اقدام به خرید کنند که دارای نماد الکترونیکی باشد.

شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

is

منبع: ایرنا

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *